Ter Stegen: Nominacja do nagrody The Best dla najlepszego bramkarza to dla mnie zaszczyt

Łukasz Lewtak

22 września 2019, 21:00

FCBarcelona.cat

9 komentarzy

Marc-André ter Stegen udzielił wypowiedzi dla klubowych mediów, w której odniósł się do poniedziałkowej gali FIFA w Mediolanie.

W poniedziałek podczas gali The Best FIFA Football Awards 2019 w Mediolanie Marc-André ter Stegen będzie miał szansę na statuetkę dla najlepszego bramkarza sezonu 2018/2019. Konkurentami niemieckiego golkipera w walce o to wyróżnienie są Alisson Becker i Ederson. Ter Stegen udzielił krótkiej wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej FC Barcelony, w które podkreśla, że ta nominacja do dla niego wielki zaszczyt.

- To wielki zaszczyt, coś bardzo wyjątkowego. Jestem szczęśliwy. To pokazuje, że w poprzednim sezonie starałem się dawać z siebie wszystko i zawsze jak najlepiej pomagać drużynie. Jestem wdzięczny za tę nominację.

- Myślę, że trudno jest wyjaśnić swój własny styl grania w piłkę i to, jak należy go rozumieć. Jeśli chodzi o współczesnych bramkarzy, powiedziałbym, że dobrze grają nogami i potrafią rozegrać piłkę od tyłu. Ja zawsze staram się to robić. Staram się być sobą.

- Jeśli bramkarz daje z siebie wszystko i jest ważny dla zespołu, myślę, że może zdobyć nawet główną nagrodę The Best. Jednak uważam, że wszyscy trzej nominowani w tym roku na to zasługują. Wszyscy mają za sobą fantastyczny sezon. Oczywiście chciałbym, żeby wygrał Leo, ale rywalizacja będzie bardzo zacięta. Dla mnie Messi to najlepszy piłkarz na świecie. Chciałbym, żeby wygrał, jednak, jak już powiedziałem, pozostała dwójka również na to zasłużyła. Van Dijk zdobył już inną nagrodę. Jestem bardzo ciekawy wyników.

Fot. Clément Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nojera nie ma. ?

To jest gosc. Nie pierdzieli się w wywiadach na temat numeru jeden w reprezentacji bo wie że jest dobry i taka prawda że lepszy o nouera czy jak tam się te nazwisko wymawia a nawet jeżeli nie to problem w tym że nie dostaje szans ale Niemcy to Niemcy jak jedno piwo i kiełbasy na targu się sprzedają tyle lat to po co zmieniać ale nie ważne. Chodzi mi o to że gość ma jaja i dla mnie dobry kandydat na kapitana Barcelony

Oby chłop chciał być w Barcelonie jak najdłużej nie można go nie lubić a postawą na boisku bije każdego co roku wspaniały bramkarz

O kurcze , najlepszy bramkarz reprezentacji Niemiec nie został nominowany? Ale jak to?? :)

Nie wygra, ale śmiesznie by było gdyby uznany za najlepszego bramkarza świata siedział na ławce w reprezentacji.

Lepiej nie mogliśmy trafić, wielu chciało Courtis'a czy De Gea, a Niemiec pokazuje klase w Barcy, oby został na lata bardzo cieszy, że utożsamia się z Katalonią.

Na kapitana w przyszłym sezonie!