AS: Ousmane Dembélé najprawdopodobniej nie zagra również w meczu z Villarrealem

Łukasz Lewtak

21 września 2019, 17:54

AS

8 komentarzy

Jak informuje madrycki AS, Barcelona jest bardzo ostrożna przy podejmowaniu decyzji odnośnie powrotu Ousmane'a Dembélé na boisko. W klubie pamiętają długą historię kontuzji francuskiego skrzydłowego i chcą wyeliminować jakiekolwiek ryzyko w jak największym stopniu. Dlatego też Dembélé najprawdopodobniej wróci do kadry dopiero na mecz z Getafe.

Barcelona zagra z drużyną z przedmieść Madrytu 28 września, ale wcześniej, w środku tygodnia, zmierzy się z Villarrealem. Według ASa powrót Ousmane'a Dembélé na spotkanie z Żółtą Łodzią Podwodną jest mało prawdopodobny, mimo że w piątek Francuz odbył już część treningu z kolegami z zespołu.

Klubowi lekarze prognozowali, że Ousmane Dembélé będzie pauzował przez sześć tygodni, dlatego też jego powrót na mecz przeciwko Getafe na Coliseum Alfonso Pérez byłby realizacją początkowych założeń sztabu medycznego FC Barcelony. Przypomnijmy, że to właśnie na obiekcie Geta francuski skrzydłowy doznał najpoważniejszej jak dotąd kontuzji w barwach Barçy, czyli zerwania ścięgna w mięśniu dwugłowym lewej nogi. Po odniesieniu tego urazu Dembélé musiał poddać się operacji i pauzował przez pięć miesięcy.

AS zastanawia się jednocześnie nad miejscem Ousmane'a Dembélé w zespole po powrocie Leo Messiego oraz przy znakomitej postawie Ansu Fatiego. Najpierw były skrzydłowy Borussii Dortmund musi podczas treningów pokazać Ernesto Valverde, że jest w pełni gotowy do gry w pierwszym składzie, a następnie na boisku udowadniać, że zasługuje na utrzymanie tej pozycji.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zagra 3 mecze i szpital..

Jeszcze nie trenuje jak trzeba a miałby grać z Villarelaem... żałosne newsy :)

Ja uważam że on przy swoich stratach na boisku przegra nawet rywalizację z Fatim na lewym skrzydle .