Catalunya Radio: Barcelona negocjuje rozegranie meczu towarzyskiego z Gwineą Równikową [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak/Łukasz Lewtak

21 września 2019, 14:36

Catalunya Radio

13 komentarzy

Jak poinformowano w programie „El Club de la Mitjanit” rozgłośni Catalunya Radio, Barcelona negocjuje rozegranie meczu towarzyskiego z reprezentacją Gwinei Równikowej.

Według tych doniesień podczas spotkania z prezydentem afrykańskiego kraju Teodoro Obiangiem padła propozycja, żeby zorganizować takie starcie w trakcie październikowej przerwy reprezentacyjnej. Rozmowy miały rozpocząć się już w czerwcu, a trzy tygodnie temu zostały zintensyfikowane w trakcie bezpośrednich negocjacji Obianga z przedstawicielami Blaugrany.

Catalunya Radio podaje, że gwinejska federacja miała już nawet wysłać na piśmie powołania do piłkarzy na pojedynek z Barceloną, który miałby odbyć się w afrykańskim kraju między 7 a 14 października. Katalończycy odmawiają jednak uczestnictwa w spotkaniu w tym terminie. Barça przyznała za to, że może rozważyć rozegranie takiego starcia podczas następnego presezonu lub w trakcie obecnych rozgrywek, jeśli pozwoli na to terminarz i planowanie sportowe. Źródła Catalunya Radio z gwinejskiej federacji utrzymują jednak, że do takiego pojedynku może dojść, a Barcelona otrzymałaby za to ponad 6 milionów euro.

Przypomnijmy, że Barça w ubiegłym roku grała w meczu towarzyskim w Republice Południowej Afryki. Spotkanie odbyło się w maju przed 87-tysięczną publicznością z okazji setnej rocznicy urodzin Nélsona Madeli. W tegorocznym presezonie klub zdecydował się również wyjątkowo na dwa tournée po Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Aktualizacja

Dziennikarz Francesc Aguilar pisze, że osoby z Barcelony zapewniły go, że nie ma żadnej możliwości, aby Barça rozegrała mecz z Gwineą Równikową. Ani teraz, ani później.

Fot. Roderic Alves / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zajmijcie się ligą, bo i Gwinea wam wklepie tak jak Granada. Co za beznadziejne myślenie

Może zamiast planować mecze towarzyskie, lepiej byłoby się skupić na obecnych problemach drużyny, takich jak np. beznadziejny trener?

Barcelona staje sie powoli druzyna kuglarska

Mogę się o to założyć, że jeżeli ma być ten mecz rozegrany, to na bank z Messim i całą resztą na czele. Tak jak to miało miejsce w RPA. Dlatego jest to parodia!

Zobaczymy co wymyśli Bartomeu "król negocjacji".

A moim zdaniem byłby to bardzo dobry pomysł. Skoro to będzie podczas przerwy reprezentacyjnej to i tak co najmniej 13-14 zawodników pierwszej drużyny będzie grało mecze dla reprezentacji. Będzie to dobra okazja żeby zagrali tacy piłkarze jak Neto, Junior Firpo, Aleña czy Todibo z pierwszej drużyny oraz pewnie z 70% to będą zawodnicy z Barcelony B. Poza tym podczas przerwy reprezentacyjnej zawodnicy przeważnie dostają 3-4 dni wolnego i też wtedy podróżują. A to byłaby 2 dniowa akcja marketingowa gdzie po powrocie mieliby co najmniej 5-6 dni odpoczynku do kolejnego meczu.

Kolejne mafijne rozgrywki pana Badtomeu

No pewnie, piłkarze którzy zostaną, zamiast odpocząć i powoli trenować, będą musieli zrobić 9 tysięcy km w obie strony, żeby zarobić 6 mln. Jeszce brakuje tylko zapisu w umowie, że obowiązkowo musi być Messi. Czego Bartomeu nie zrobi dla hajsu

Trochę to słabe choć promocja Barcy w Afryce skąd przychodzą i pochodzą często piłkarze też istotny temat.

Swietnie. Ja jeszcze byl rozgral spotknie z kolkiem gospodyn wiejskich ale w Grenladii tym razem.