Mundo Deportivo: Barça zaniepokojona zachowaniem Víctora Valdésa

Łukasz Lewtak

21 września 2019, 12:30

Mundo Deportivo

41 komentarzy

Jak informuje dziś Mundo Deportivo, FC Barcelona zaczyna niepokoić się zachowaniem Víctora Valdésa. Nowy opiekun juvenilu A nie wziął ostatnio udziału we wspólnym posiłku trenerów z La Masii, a wcześniej już kilkukrotnie podejmował dość niekonwencjonalne działania.

Pierwsze dwa miesiące po powrocie Víctora Valdésa do Barcelony nie należały do najspokojniejszych. Zachowanie byłego bramkarza pierwszej drużyny często nie jest dobrze odbierane przez władze klubu, które zaczynają się niepokoić, ponieważ mnożą się dość nieprzyjemne zdarzenia z udziałem obecnego szkoleniowca juvenilu A.

Ostatnio Víctor Valdés nie pojawił się na wspólnej kolacji wszystkich trenerów z La Masii. Był jedynym nieobecnym i nie podał żadnego konkretnego powodu swojej absencji. Wcześniej Víctor Valdés został wyrzucony na trybuny podczas meczu z Gironą i nie będzie mógł prowadzić zespołu z ławki w dwóch kolejnych spotkaniach. Jeszcze wcześniej, podczas rozgrywanego w Holandii w presezonie turnieju Youth Otten Cup, trener juvenilu A oznajmił, że jego drużyna nie rozegra pojedynku o trzecie miejsce, ponieważ impreza jest źle zorganizowana i jego podopieczni nie mają czasu na odpoczynek i właściwą regenerację. Potem FC Barcelona wydała komunikat, informując, że "w związku z dużą liczbą kontuzji spowodowanych intensywnością turnieju niemożliwe było wystawienie drużyny gotowej do gry bez narażania zdrowia piłkarzy".

Ponadto Víctor Valdés publicznie krytykował dział komunikacji FC Barcelony, w tym podczas konferencji prasowej przed pierwszym meczem juvenilu A w UEFA Youth League. Były bramkarz zaskoczył wszystkich także podczas spotkania z Ajaksem na otwarcie Estadi Johan Cruyff. Valdés nie wystawił żadnych skrzydłowych i nie dał pograć zbyt wielu rezerwowym w tak historycznym dniu. Ponadto w meczu UEFA Youth League w Dortmundzie juvenil A prowadził do przerwy 1:0, ale mimo to trener zdecydował się na potrójną zmianę po 45 minutach, co zdumiało osoby odpowiadające w Barcelonie za futbol młodzieżowy. Ostatecznie Barça przegrała z Borussią 1:2.

Fot. Mutari / domena publ.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko tacy ludzie jak Victor,mogą próbować posprzątać ten burdel.Brawo.
Komentarz usunięty przez użytkownika
« Powrót do wszystkich komentarzy