Ronald Araujo zastępuje Umtitiego na treningu pierwszego zespołu; Dembélé coraz bliżej pozwolenia na grę [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

19 września 2019, 13:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Piłkarze Barcelony odbyli dziś pierwszy trening po powrocie z Dortmundu, gdzie zremisowali z Borussią 0:0. Nowością na zajęciach była obecność Ronalda Araujo.

Środkowy obrońca zespołu rezerw został zaproszony na trening z powodu kontuzji Samuela Umtitiego. Można założyć, że Urugwajczyk w najbliższych tygodniach będzie regularnie pracował pod okiem Ernesto Valverde, który na pozycji stopera ma do dyspozycji jedynie Gerarda Piqué, Clementa Lengleta i Jean-Claira Todibo.

Z pierwszym zespołem ćwiczyli również Iñaki Peña, Dani Morer, Alex Collado, Riqui Puig, Kike Saverio, Carles Pérez i Ansu Fati. Natomiast zawodnicy, którzy wystąpili w podstawowym składzie w meczu z Borussią, odbyli trening regeneracyjny. Jak podaje Mundo Deportivo, coraz bliżej otrzymania pozwolenia na grę jest Ousmane Dembélé. Francuz częściowo pracował już z drużyną.

Fot. jordiferrer / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ani Umtiti, ani Neymar, ani nikt inny nie zmieni słabego ostatnio stylu gry Barcelony. Zmienić to może tylko zmiana trenera.

Może będzie tak jak z Lengletem ,jak wykorzystał kontuzję Umtitiego ,tak samo teraz Araujo, chociaż podstawa już jest ale kto wie xd

i co z tego skoro i tak nie ma szans na grę. Nasz Magik pewnie wystawi w razie konieczności Roberto :)

Eeee tam ja nie czekam na Dembele. Dla mnie to jest wtopa transferowa i po sezonie pewnie odejdzie i tak z klubu.

Jak to jest z tym limitem 3 piłkarzy spoza UE? Rezerw nie obowiązuje? Czysto teoretycznie można tam kogoś zgłosić i wystawiać w pierwszej drużynie?

Ronald Araujo wygląda jak Todibo. Jakby kiedyś razem zagrali to myślałbym, że to bliźniacy.

Mam taką cichą nadzieję, że Ronald Araujo będzie nowym, wielkim Uruguayo w naszym zespole. Duży jak Tobido, ale miałem wrażenie, że bardziej mobilny i silniejszy.