Achraf Hakimi: Myślę, że pozostałe drużyny z grupy F powinny się nas obawiać

Ela Rudnicka

17 września 2019, 17:45

Marca

10 komentarzy

Obrońca Borussii Dortmund Achraf Hakimi udzielił wywiadu hiszpańskiej Marce przed dzisiejszym spotkaniem. Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty rozmowy.

Zaczęliście sezon, pokonując Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec. Jak smakuje pierwszy tytuł w barwach Borussii Dortmund?

To był mój pierwszy tytuł, mam nadzieję, że jeden z wielu. Mamy świetną drużynę, dynamikę, mam nadzieję, że osiągniemy nasze cele na ten sezon.

Myślisz, że po transferach przeprowadzonych w lecie macie szansę wygrać wszystko?

Tak, mamy drużynę, która może to osiągnąć. Chcemy rywalizować o wszystko, pracujemy nad tym.

Myślisz, że Borussia ma jedną z najlepszych linii ataku w Europie?

Nie tylko ataku. Jesteśmy bardzo zjednoczoną drużyną, wszyscy staramy się atakować i bronić. Myślę, że to sprawia, że jesteśmy silniejsi, indywidualnie i zespołowo. Mamy nadzieję, że będzie to widać we wszystkich meczach.

Co myślisz o świetnym momencie formy Paco Alcácera? Będzie wyjątkowo zmotywowany podczas dzisiejszego meczu?

Nie, Paco jest spokojny, znosi to dobrze, dla niego to będzie zwyczajny mecz, jeden z wielu. Jest teraz w świetnej formie, co bardzo pomoże drużynie. Wszystkich nas cieszy jego obecny poziom, mamy nadzieję, że długo będzie w stanie go utrzymać. Jesteśmy wdzięczni, że mamy go w zespole.

Co daje Mats Hummels w obronie?

Doświadczenie. Wszyscy go znamy, wiemy, jak można go zdefiniować. To świetny obrońca, ogromne wzmocnienie dla zespołu.

Grupa F to "grupa śmierci" w tegorocznej Lidze Mistrzów?

Zmierzymy się ze świetnymi zespołami, ale my również jesteśmy jednym z takich zespołów, myślę, że inne kluby powinny się nas obawiać. Gramy dobrze, jesteśmy teraz w formie. Nie wiem, czy to "grupa śmierci", ale na pewno będzie ciężko, będziemy musieli walczyć, żeby awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Dla byłych piłkarzy Realu Madryt pojedynki z Barceloną zawsze są wyjątkowe. Jak będzie w tym przypadku?

Tak jak zwykle. Nie myślę o tym meczu w taki sposób, to będzie dla mnie zwyczajne spotkanie, będę musiał zagrać najlepiej, jak potrafię, ale nie dlatego, że naszym rywalem będzie Barcelona. Zawsze staram się dać z siebie wszystko, w meczu z Barceloną, Interem czy Slavią...

Dostałeś już wiadomości z przedmeczowymi radami od kolegów z Realu?

Nie, na razie nie.

W jakiej formie jest teraz Real Madryt?

Oglądam ich wszystkie mecze, bardzo lubię hiszpańską piłkę. Każdej drużynie zdarzają się gorsze momenty, ale Real jest w stanie przezwyciężyć wszelkie problemy i rozegrać świetny sezon. Jestem o tym przekonany.

Jadon Sancho jest dobrym piłkarzem?

Tak, wg mnie jest niesamowity. Wiemy, że cały czas musi się uczyć i rozwijać, jest jeszcze bardzo młody. Ale mimo wszystko jest świetny.

Myślisz, że wygra kiedyś Złotą Piłkę?

Z taką grą na pewno będzie jednym z kandydatów w ciągu najbliższych lat.

Jakie są twoje cele na ten sezon?

Mam nadzieję poprawić się w porównaniu z ubiegłym sezonem. Rozwinąć się jako osoba, jako zawodnik, zdobyć doświadczenie, dojrzeć... Mam nadzieję, że to będzie dobry rok, dla mnie i dla zespołu.

Fot. Антон Зайцев / [CC BY-SA 3.0 GFDL]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nic odkrywczego. Borussia od kilku ładnych lat jest drużyna do której należy podchodzić z respectem.

Ja tak myślę, że kozaczą, a jak wyjdzie Leo z Ekipą na boisko to się wystraszą :) obyśmy przejeli kontrole nad meczem i wcisneli ze 2 gole w pierwszej połowie

Pamiętajcie, że on nie jest w stanie ze składu wygryźć 34 latka. :D