Víctor Valdés tłumaczy się z czerwonej kartki i przygotowuje się na mecz z Borussią Dortmund

Radek Koc

16 września 2019, 20:00

Mundo Deportivo

11 komentarzy

W ostatnim meczu ligowym drużyny juvenil A z Gironą trener Víctor Valdés został ukarany czerwoną kartką za obraźliwe słowa, wypowiedziane rzekomo w stronę arbitra. Były zawodnik Barçy postanowił przedstawić swoją wersję wydarzeń i jednocześnie odniósł się do pojedynku z Borussią Dortmund w ramach Youth League. 

- Sędzia wpisał do protokołu meczowego moja słowa ("Wypie**alaj"). Asystent sędziego usłyszał to zdanie ode mnie, ale ja krzyczałem w stronę ławki rezerwowych. On to zrozumiał w inny sposób i zostałem wyrzucony. Nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat. Sędzia podejmuje decyzje i możemy jedynie je zaakceptować. 

- Do meczu z Borussią Dortmund podchodzimy z dużą wiarą. Zanotowaliśmy remis i ostatnio ważną wygraną. Pracowaliśmy nad aspektami, które powinny zostać poprawione. Ta drużyna już pokazała, że potrafi bardzo dobrze dostosować się do konkretnej koncepcji gry i do zmiany pozycji w zależności od rozwoju spotkania. Dlatego czymś bardzo ważnym jest nigdy nie stracić sensu pozycji, utrzymania się przy piłce, wchodzenia w obręb pola karnego przeciwnika i tworzenia sytuacji bramkowych. 

- Rysunek taktyczny niczego nie zmienia. Staramy się wprowadzić w życie zawsze te same pomysły. W meczu z Gironą zaczęliśmy w ustawieniu 4-2-3-1, ale przy dokonaniu jednej modyfikacji zmienia się to w 4-3-3. Istnieje pewnego rodzaju obsesja, jeśli chodzi o rysunki taktyczne. Najważniejsze jest posiadanie piłki, granie od jednego skrzydła do drugiego, zmuszenie rywala do ruchu, szukanie wolnych przestrzeni i znakomita gra w defensywie. 

Football.ua/CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Valdes do zawodników na treningu:
"Panowie u mnie się zapierdala"
:)))

Czytając tytuł można odnieść wrażenie że jest rok 2010 :P

Victor zawsze był temperamentny i jego reakcja nie dziwi mnie ani troche

Nie myślałem, że z niego taka mocna osobowość ale to dobrze. Rób swoje trenerze.

Valdes leci z nimi równo, tak trzymaj! :D

Komentarz usunięty przez użytkownika

No niezły ten Valdes w tych słowach do własnej ławki.