Manuel Neuer o niedawnej wypowiedzi ter Stegena: Nie wiem, czy takie słowa dobrze wpływają na zespół

Ela Rudnicka

15 września 2019, 14:15

Sport

62 komentarze

Manuel Neuer odniósł się wczoraj do niedawnych słów Marca-André ter Stegena, w których zawodnik Barcelony wyraził swoje rozczarowanie z powodu roli odgrywanej w reprezentacji Niemiec.

- Jestem zawodnikiem drużyny i myślę o zespole. Nie wiem, czy coś takiego dobrze na niego wpływa, zwłaszcza w przypadku naszej pozycji.

- To nie był pierwszy raz, kiedy ter Stegen powiedział coś takiego. Ja jestem zadowolony z mojej gry, sztab również. Nie mogę powiedzieć nic więcej.

- Jest wielu bardzo dobrych bramkarzy. Ta dyskusja nie jest sprawiedliwa w stosunku do Bernda Leno i Kevina Trappa. Doskonale rozumiem, że jeśli ktoś nie gra, nie jest zadowolony, ale najważniejszy jest sukces drużyny, musimy wspierać się nawzajem.

- To wszystko, co mam do powiedzenia, nie chcę już nic dodawać. To nie pierwszy raz, kiedy wypowiedział się w podobnym tonie. Jestem kapitanem, zawsze mówię to, co myślę. Przed mundialem w Rosji podziękowałem mu za jego sportowe zachowanie.

Fot. Steindy  CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neuer ma rację. To nie pierwszyzna że Ter Stegen próbuje wypłakać sobie miejsce w bramce. Umiejętności mu nie brakuje, ale klasy - tak.

@lou A dziwisz mu się? Mats ma swoje ambicje od lat jest naszym podstawowym bramkarzem i jednym z najlepszych na świecie obecnie a w kadrze jest traktowany jak gorszy sort i te porównania z Leno i Trappem... To chyba Neuerowi klasy brakuje mówiąc takie rzeczy.

@lou Klasy to brak trenerowi i Manueowi Marc bije go na głowe i nie gra bo Neuer gra za zasługi...

@lou Czyli to że Neuer bronił na Mistrzostwach Świata po takiej przerwie od piłki, a po super sezonie Ter Stegen musiał siedzieć na ławce było fair? To świadczy tylko o tym ze są równi i równiejsi w reprezentacji. A co do klasy to ją swoimi durnymi wypowiedziami udowodnił Neuer, przy czym dobrze ze szybko zgasił go Messi.

@Coutinho007
Czy mu się dziwię? Nie wiem, nie byłem nigdy na jego miejscu.
Mogę to ocenić jedynie z boku i z boku wygląda to żałośnie. Neuer to ikona i Niemcy jak i piłkarze go kochają. Gość stylem gry był rewolucyjny i przez wiele lat top1 na swojej pozycji. Wygrał wiele z reprezentacją, niejednokrotnie będąc jej kapitanem.
Nie przychodzisz i nie podważasz takich ludzi. Chcesz zmiany pokoleniowej? Cierpliwie czekaj i rób swoje - a nie po jednym czy dwóch świetnych sezonach płaczesz w mediach.

@lou Mats nie jest tym Matsem z 2014 gdzie Neuer był królem a Mats dopiero co wybijać się zaczął w Barcelonie a dzisiaj jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i dużo lepiej traktowany jest u nas niż tam a to co było to już przeminęło i obecnie Neuer jest gorszy a Mats ma już 27 lat i też nie będzie czekał sobie nie wiadomo ile aż jaśnie pan Neuer zrezygnuje... Po za tym masz jakieś sensowne argumenty, że to Neuer powinien być nr 1 w Bramce Niemieckiej po za tym, że za zasługi gra i jest kapitanem?

@lou Po za tym Mats obecnie to jest Top 3 na świecie i musi rywalizować o miejsce w składzie z Bramkarzem, który obecnie prezentuje gorszy poziom, gra za zasługi i dlatego bo jest kapitanem pod lodem spałeś przez 5 lat, że dziwi cie, ze Mats jest zly o to, ze w kadrze go nie doceniają?? Skoro tego nie rozumiesz to współczuję... Mats powiedział "Nie czuje się gorszy od Neuera. "To zgrupowanie było dla mnie ciosem" A tu wygląda jak by to Neuer robił syf i brakowało mu klasy...

@lou Zjedz Snickersa... Neuer Nigdy nie wróci na swój poziom - bramkę dostaje za to, że jest świętą krową...

@tkankowski w którym miejscu twierdziłem że wróci na swój poziom? W każdym zespole jest pewna hierarchia i Ter Stegen jej nie szanuje. Też uważam że jest obecnie lepszym bramkarzem niż Neuer, ale nie sądzę że powinien grać jego kosztem. Szczególnie po wypowiedziach które uderzają w integralność drużyny. Myślisz że 'stare wilki' reprezentacji będą przychylne młodemu, który ponarzekał w mediach na jednego z nich bo twierdzi że jest lepszy? Neuer to kapitan i ikona. Mata ma pecha że gra w jego czasach - ale takimi wypowiedziami tylko szkodzi. Czy to sobie, czy drużynie.

@lou Zawsze myślałem, że to lepszy zawodnik gra - do tego służy trener, żeby ocenić kto ma najwyższą formę w danym momencie.
Tak samo pewnie myśli Ter Stegen. Mimo to, że jest w lepszej formie trener na niego nie stawia. Nie dziwię się jego rozczarowaniu. apropos hierarchii - takowa jest w wojsku a nie w piłce nożnej - tutaj gra lepszy, żeby osiągnąć rezultat. Nie ma sentymentów. Może powołajmy Dudka, bo jest ikoną i wygrał z Live LM - co z tego, że dawno nie grał i złapie zadyszkę - jest IKONĄ ;)

@tkankowski Albo Moreno niech Ikera przywróci do kadry kosztem De Geii i Kepy, w końcu zasłużony i legendarny bramkarz repki Hiszpanii i ikona ;)

@lou Hierarchia powstaje w oparciu o poziom sportowy i formę w danym momencie, a nie za zasługi. O czym Ty w ogóle piszesz.
« Powrót do wszystkich komentarzy