Media: Ernesto Valverde w poniedziałek zadecyduje, czy Leo Messi weźmie udział w meczu z Borussią Dortmund

Ela Rudnicka

13 września 2019, 14:00

AS, MD

16 komentarzy

Ernesto Valverde z dużą ostrożnością podchodzi do pierwszego meczu rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów, który odbędzie się już we wtorek. Szkoleniowiec Barcelony odrzucił możliwość popołudniowego treningu w Dortmundzie w poniedziałek. Oficjalnie powodem jest zaplanowany na ten dzień trening w Barcelonie.

Zawodnicy trenować mają w znanym im środowisku, poza tym taka opcja ma być dla wszystkich wygodniejsza. Media dopatrują się jednak innych przyczyn takiej decyzji. AS uważa, że Valverde boi się obserwacji ze strony osób związanych z niemieckim klubem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że szkoleniowiec najprawdopodobniej będzie pracował wtedy z jedenastką, która wystąpi w spotkaniu.

Inny powód ma być związany z potencjalną obecnością Leo Messiego podczas meczu. Valverde podczas treningu w Barcelonie będzie chciał zobaczyć, jak będzie czuł się Argentyńczyk, i podjąć ostateczną decyzję o tym, czy pojedzie on do Dortmundu.

Trening w Barcelonie odbędzie się o 12:00. Pierwsze piętnaście minut będzie otwarte dla mediów. Następnie piłkarze zjedzą posiłek i pojadą na lotnisko El Prat, skąd polecą już do Dortmundu. Lądowanie w Niemczech przewidywane jest po godzinie 18:00. Następnie Valverde i jeden z zawodników wezmą udział w konferencji, która planowana jest na 19:15, a pozostali piłkarze udadzą się bezpośrednio do hotelu.

Fot. Lluís from Sabadell (Barcelona) / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Raczej mało prawdopodobne żeby zagrał. Ale pojechać powinien i żeby wywołać presję, że jednak jedzie i możliwe, że zagra.

Gdybym ja był trenerem i usłyszał od lekarzy że nie jest wyleczona kontuzja na 100% to nie ryzykował bym.

Bez leo to moze okazac sie ze bvb nas dojedzie jak liverpool na wyjezdzie. Paco zapewne bylby glownym egzekutorem bo jest w mega formie a u nas gasna wszyscy zazwyczaj

I ta nadzieja, kiedy przeczytałem początek nagłówka...

Valverde pewnie weźmie Messiego, bo bez niego nie potrafi nic wygrać. Co tam zdrowie Leo.

To niech sie decyduje bo nie wiem czy w fantasy zostawić czy dać Aguero albo Ronaldo

Valverde zdecyduje ...???? A co on ma do gadania? Przeciez to nie on rządzi w szatni.

Trochę mnie śmieszy to trzęsienie portkami przed Borussią Dortmund. Ludzie, Barca ma obowiązek ten mecz wygrać nawet bez Messiego.

Z Borussia remis będzie sukcesem , z resztą wystarczy powygrywac to niech dojdzie na 100 % do siebie, będą ważniejsze mecze.

15 lat czekam na ten dzień. Oby Messi wyzdrowiał i zagrał chociaż te pół godziny.
Będę czekał na lotnisku cały dzień :)

Mam nadzieję że podejmując decyzję weźmie pod uwagę zdrowie Messiego a nie punkty w LM Jak ma grać to żeby był gotów w 100%