Josep Vives: Nie ma żadnego rozłamu między Messim a klubem, pozytywnie oceniamy jego wywiad

Julia Cicha

12 września 2019, 16:30

Marca

3 komentarze

Rzecznik prasowy zarządu FC Barcelony Josep Vives skomentował wyniki sondażu Observatori Blaugrana, z którymi można zapoznać się w tym artykule. Oprócz tego odpowiedział również na deklaracje Leo Messiego w dzisiejszym wywiadzie dla Sportu.

Ocena wypowiedzi Messiego: To zupełnie normalny wywiad, bardzo transparentny. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak się wypowiada. Nie ma żadnego rozłamu między Messim a klubem. Leo ciekawie się wypowiada. O Neymarze powiedział, że nie wie, czy zrobiono wszystko, co możliwe, bo przecież nie brał udziału w negocjacjach. Dodał, że PSG bardzo utrudniało dojście do porozumienia. Prawda jest taka, że klub zrobił wszystko, co mógł, wyjaśnił to już prezydent. Ostatecznie operacja się nie udała.

Komunikacja z Messim: Tak jak z innymi zawodnikami, nasza komunikacja z Messim jest świetna. Jesteśmy bardzo dużym klubem, ufamy sobie, by rozmawiać o wszystkim. Nie ma między nami dystansu. Wszyscy mamy swoją pracę.

Przedłużenie umowy: Leo zakłada koszulkę Barçy i wypowiada się tak jak każdy socio. Wszyscy mają takie odczucia. Jest ambitny, to interesujące po tym wszystkim, co już wygrał. On wciąż chce więcej. To oczywiste, że wszyscy tego chcemy, dlatego co roku wzmacniamy skład. Uważamy, że mamy lepszą kadrę niż rok temu.

Rozprawa z Neymarem: Nie skomentuję nic publicznie. To nie pora na rozmowy o tym, zadziałałoby to dla nas niekorzystnie.

Struktura sportowa: Kiedy się coś zmienia, to po to, żeby było lepiej. O Carlesie Puyolu wypowiadał się już prezydent, to ważna osoba dla tej instytucji. Leo wypowiedział się w podobnym tonie do Bartomeu.

Neymar: Myślę, że prezydent wyraził się jasno. Będziemy dalej nad tym pracować, zobaczymy, jak ułoży się sezon. W zależności od tego będziemy planować kolejny.

Opinia o wywiadzie Messiego: Ogólnie oceniamy go pozytywnie. Messi argumentuje swoje wypowiedzi i okazuje szacunek. Jesteśmy dumni z tego, że zarówno on, jak inni zawodnicy wyrażają swoje zdanie. Musimy skupić się na tym, co mamy do zrobienia. Nie okazujemy Leo braku zaufania. Istnieje wolność słowa, nic nie możemy z tym zrobić.

Zapytać socios o Neymara: Nie zrobimy tego, nigdy nie pytaliśmy o piłkarzy.

Ocena etyki zachowania Neymara: Nie będę się do tego mieszać. Zawsze dobrze wypowiadamy się o kimś, kto grał w naszym klubie. Wnioski są, jakie są. Nie będę wyjaśniać wewnętrznych szczegółów negocjacji.

Neymar zimą: Tak duża operacja jest trudna do przeprowadzenia w zimowym okienku. Prezydent wyraził się jasno. Bardziej prawdopodobne jest, że może do tego dojść w kontekście kolejnego sezonu.

Presja: Nie ma żadnej presji. Są szczere i otwarte wypowiedzi. Klub rozpatruje oczywiście różne opcje, ale nasz projekt sportowy jest szerszy niż kwestia jednego zawodnika, nieważne, jak on się nazywa.

Finanse: Wolałbym, by na ten temat wypowiadali się Oscar Grau i Enrique Tombas. Szukamy równowagi. Naszym celem jest doskonałość. Musimy inwestować pieniądze, by mieć odpowiednie zasoby ludzkie. Dochody rosną z roku na rok, ale musimy pracować nad tym, by dług nie wzrósł. Rywalizujemy ze spółkami, którym czasem nie przeszkadza utrata pieniędzy. My tacy nie jesteśmy. Musimy utrzymać pozycję światowego lidera, bo mamy wyjątkową markę. Co roku inflacja jest coraz większa.

Kontekst polityczny: Nie wykluczamy zawarcia tego tematu w kolejnej ankiecie. Wiemy, jakie jest zdanie socios. My jesteśmy za wolnością wypowiedzi i możliwością decydowania. Wiele socios jest tego samego zdania.

Głosowanie elektroniczne: Zawsze mówiliśmy, że jesteśmy za tym pomysłem. Uważamy, że trzeba to wprowadzić, choć oczywiście nie możemy ryzykować.  Musimy dbać o bezpieczeństwo. Trzeba też zwiększyć frekwencję.

Tytuły priorytetem dla socios: Mamy za sobą wspaniałą erę pełną trofeów. Od 15 lat nie przestajemy wygrywać, w tym okresie zdobyliśmy najwięcej tytułów ze wszystkich klubów. Kiedy jest się w takiej dynamice, nikt nie chce, by cykl się zakończył. Trudno jest mi wyobrazić sobie najlepszych Lakersów w historii z tak długim cyklem wygrywania. To normalne, że kibice i socios chcą tytułów.

Wymagający socios: Taka jest Barca. Socios mówią, że jesteśmy najlepszym klubem na świecie. Mamy duże oczekiwania i chcemy wygrać wszystko. To pozytywna presja. Ładna gra również jest bardzo wysoko oceniana, bo mamy wyróżniający nas styl gry.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"bo mamy wyróżniający nas styl gry" xD, xD

Z tym stylem na końcu to trochę popłynął

Puyol miałby zająć miejsce Abidala i Planasa czy Pepa Segury?