Kevin-Prince Boateng: Ousmane Dembélé często zachowuje się jak małe dziecko, trzeba to zaakceptować

Ela Rudnicka

11 września 2019, 16:00

Sport

31 komentarzy

Kevin-Prince Boateng w wywiadzie dla Sports Bild wypowiedział się m.in. na temat Leo Messiego i Ousmane'a Dembélé oraz jego zachowania.

- Dembélé jest dla mnie jak dziecko. Trzeba go takim zaakceptować. To prawda, że czasami spóźni się na trening. Niektórzy piłkarze robią to w ramach prowokacji, ale z nim to coś zupełnie innego, on po prostu zachowuje się jak małe dziecko.

- Problemem jest, i nie tylko w przypadku Dembélé, to, że młodzi piłkarze zarabiają zdecydowanie za dużo. Nie może być tak, że młody, 18-letni chłopak zarabia 4 miliony netto rocznie. Jeśli już tak jest, te pieniądze powinny zostać w jakiś sposób zainwestowane, tak żeby ten zawodnik praktycznie ich nie widział.

- Dla mnie to cały czas dziecko, które zostało wrzucone na głęboką wodę. Z dnia na dzień okazało się, że kosztował 150 milionów. Nie rozumie za bardzo, jak działa ten świat.

- W Barcelonie prawie nie grałem, byłem bardzo w tyle za Luisem Suárezem.

- Leo Messi jest niesamowity. On nie może być człowiekiem. Ani on, ani Cristiano Ronaldo nie mogą być po prostu normalnymi ludźmi, to kosmici.

Fot. UN Geneva / CC BY-NC-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest dzieckiem-trzeba to zaakceptować xdd co on tu gada wgl gra w piłkę to zarabia czemu ma ich nie widzieć na oczy

@MSDCbrzdyk W tym wieku grajac dla takiego klubu, trzeba szybko dojrzec. Z takiego pociagu mozna szybko wysiasc. Talent to jedno, a dojrzale decyzje to drugie i trzeba polaczyc te cechy, by utrzymac sie na szczycie. Dlatego podoba mi sie dojrzalosc De Jonga. Twardo stapa po ziemi, bedac samokryczny i duzo wymaga wobec siebie, mimo mlodego wieku. A co do kasy to Boatenga zrozumialem w taki sposob, ze jesli widzi sie za duzo pieniedzy to moze uderzyc "woda sodowa". Poza tym inwestycja pieniedzy to madry ruch. Pikarz powinien miec takze inne alternatywy niz futbol, na wypadek jesli spotka Go np. ciezki uszczerbek na zdrowiu itp.
« Powrót do wszystkich komentarzy