Sport: Leo Messi nie będzie przyspieszał swojego powrotu i nie zagra w meczu z Valencią

Dariusz Maruszczak

11 września 2019, 10:00

Sport

74 komentarze

Jak donosi dziennik Sport, Leo Messi nie zdąży wyleczyć się na czas, żeby móc zagrać w sobotnim meczu z Valencią na Camp Nou.

Argentyńczyk nie ćwiczył wczoraj z drużyną i zdaniem katalońskiej gazety jego obecność w rywalizacji z Los Che jest wykluczona. Kontuzja mięśnia płaszczkowatego, której Messi doznał 5 sierpnia, wciąż powoduje dolegliwości. Piłkarz i sztab medyczny są zgodni, żeby zachować ostrożność i nie wymuszać przedwczesnego powrotu na boisko, aby nie ryzykować odnowienia się urazu.

Wydawało się, że Messi będzie w stanie wrócić do gry w drugiej kolejce LaLigi. Leczenie było obiecujące, ale na dwa dni przed meczem z Betisem kapitan Barcelony znów poczuł dolegliwości. Nie podjęto więc ryzyka, podobnie jak tydzień później w spotkaniu z Osasuną. Jak podaje Sport, teraz Messi skupia się już na powrocie na starcie z Borussią w Lidze Mistrzów. Zdaniem dziennika Argentyńczyk może znaleźć się na liście powołanych, choć wszystko zależy od jego stanu zdrowia. Jeśli odczucia napastnika będą negatywne, jego kolejnym celem będzie powrót 21 września na mecz z Granadą.

Kontuzja, której doznał Messi, jest wyjątkowo delikatna i podatna na nawroty. Sport informuje, że 32-latek codziennie przechodzi badania medyczne z założeniem, że nie wróci, dopóki uraz nie zostanie całkowicie wyleczony. Podobny problem ma Luis Suárez, który jest bliski uzyskania pozwolenia na grę, ale jego występ w meczu z Valencią również jest niepewny.

Fot. Gabri Solera / CC BY-NC-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taktyka, pomysl na gre, gwarancja wyników Valverde nie wraca, Leo niezbędny, ale jak jego nieobecność ma przyczynić się do wywalenia Valverde to niech poczeka z powrotem jeszcze z miesiąc, to może spostrzegawczy zarząd zobaczy to co widzi większość kibiców, że ten facet nie ma pomysłu na ten zespół, na zawodników. De Jong w reprezentacji błyszczy bo gra na swojej pozycji, u nas od 2 meczy doluje, to samo będzie z Cou w Bayernie zablypsnie znowu, bo będzie grał tam gdzie ma grać.

@johny11 Przykre czasy nadeszły zarówno w Barcelonie jak i w reprezentacji stanowiska trenerskie zajmują ludzie którzy nie mają pomysłu na wykorzystanie potencjału piłkarzy a ich szefowie są zadowoleni.

@johny11 Cou w Bayernie dostał 10 i na tej pozycji ma grać...
« Powrót do wszystkich komentarzy