Javier Bordas: Dopóki Neymar będzie chciał do nas przejść, będziemy starać się, by tak się stało

Julia Cicha

11 września 2019, 10:30

AS

69 komentarzy

FC Barcelona nie wykluczyła jeszcze transferu Neymara, co potwierdził wczoraj agencji EFE członek zarządu katalońskiego klubu Javier Bordas.

− Dopóki Neymar chce do nas przyjść, my zrobimy, co w naszej mocy, by tak się stało. Operacja musi być jednak możliwa do przeprowadzenia z finansowego punktu widzenia. Styczeń? Zobaczymy. W piłce nożnej wszystko szybko się zmienia, ale Neymar to Neymar.

− Letnie negocjacje z PSG miały ustalony limit finansowy, który niestety nie okazał się wystarczający. Przypadek Neymara jest wyjątkowy. Chce do nas przyjść, nie zaadaptował się w PSG i popełnił błąd, przechodząc tam. Sam to przyznał.

− Klauzula w kontrakcie Messiego? Nie widzę go w innym klubie. Niewiele osób jest większymi barcelonistas od niego. On nie odejdzie dla pieniędzy. Messi jest częścią Barçy, jest Barçą. Jest wychowankiem, czuje klubowe barwy, wystarczy na niego spojrzeć, gdy przegrywa jakiś mecz.

− Kiedy wzmacnia się najlepszą drużynę na świecie, bardzo trudno jest coś poprawić. Nie uważam, by transfery w ostatnich latach były złe. Kto zastąpi Suáreza lub Messiego? Kto może grać zamiast Rakiticia czy Busquetsa? Koniec końców sprowadza się zmienników. W tym sezonie pozyskaliśmy dwóch piłkarzy, którzy mają grać w pierwszym składzie. To de Jong i Griezmann.

Fot. Alex Fau / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejna kompromitująca wypowiedź Pana Bordasa. Po pierwsze to Neymarowi powinno bardziej zależeć na tej transakcji niż Barcelonie co powinno mieć odzwierciedlenie w kwocie transferu i zarobkach piłkarza. A druga sprawa to fragment odnoszący się do transferu Frenkiego i Griezmanna. "W tym sezonie pozyskaliśmy dwóch piłkarzy, którzy mają grać w pierwszym składzie." Nie jest istotne czy to jest skrót myślowy czy nie to taka wypowiedź nie powinna paść z ust członka zarządu. Można to zinterpretować jako sytuację gdzie to zarząd decyduje kto gra A kto nie a po drugie może pokazywać, że grają nazwiska a nie aktualna forma.
I nie mówię, że tak jest. Tylko tak kibice i piłkarze zapewne zinterpretuja tę jego wypowiedź.
Panie Bordas czas wziąć korepetycje z PR.

@Sehzade1899 a jakie ma znaczenie komu bardziej ma zależyć co to jakaś licytacja .Neymar chciał dołożyć 20 mln do transferu.Z tego co mówią to i szatnia.Kwota transferu zależy od psg do przyszłego lata.Jedna i druga strona chcę tego transferu.Barcelona jest zadowolona z określenia się Neymara i jego zaangażowania w powrót przyznał że zrobił błąd, nie przeszedł też do Realu. Chcę wrócić do Barcelony.To co mówi Bordas jest zgodne z linią szefostwa i szatni.Znajacy szczegóły tej sprawy bardziej niż my wszyscy.Co do de Jonga i Griezmana to bardziej chodziło o to że kupili zawodników którzy są wzmocnieniem pierwszego składu a nie rezerwy jak Wague czy Todbido.Cena za nich też to sugeruje że to są zawodnicy na 1 skład.O to mu raczej chodziło.

@Borneo fajnie, że chciało Ci się naprodukować bo sam miałem to zrobić, ale powoli zaczyna mnie to męczyć. Zgadzam się z Tobą w 100%

@Borneo Naprawdę wierzysz, że Neymar tak po prostu da 20 mln? Pewnie chodziło o to, że wycofałby pozew bo Barcelona na pewno musiała w rezerwy wrzucisz kwotę jakiej domaga się Neymar i jego rodzina. Natomiast ja wolę, aby sąd zweryfikował kto ma rację w tym sporze.
Natomiast jeśli chodzi o wypowiedź nt Frenkiego i Griezmanna to też tak sądzę, że to miał na myśli. Natomiast istotne jest to co powiedział faktycznie, a ja tylko zwróciłem uwagę na fakt, iż to już jest nie pierwsza jego tak niefortunna wypowiedź.

@Sehzade1899 z pozwem doszli do porozumienia ,że zostanie wycofany z obu stron jak podpiszą kontrakt.Obie strony chcą od siebie kasy i Barca chcę wiecej.Chcieli załatwić transfer na tym się skupili.Do sprawy wrócą w swoim czasie.Nie chcę oceniać tej sprawy bo nie znam szczegółów sąd jest od tego uprawiałbym spekulacje..Tak uważam że Neymar tą kase wyłoży. Po to aby klub nie brał oprocentowanych pożyczek.Zachowa wysoką pensje i klub mu w ten sposób odda tą kasę.Bo jak powiedział Bartek że nie chcę aby zawodnicy płacilili kasę za transfery.Chodzi o prestiż klubu.
« Powrót do wszystkich komentarzy