Arturo Vidal nie gra zbyt wiele na początku nowego sezonu

Dariusz Maruszczak

10 września 2019, 20:30

AS

5 komentarzy
  • Arturo Vidal nie gra zbyt dużo na początku nowego sezonu
  • Chilijczyk przebywał na boisku najkrócej z grona wszystkich pomocników pierwszego zespołu
  • Najbliższy miesiąc będzie okazją do sprawdzenia, jak duża będzie rola 32-latka w drużynie

Vidal w pierwszych trzech meczach obecnego sezonu spędził na murawie tylko 26 minut, a w jednym ze spotkań nie znalazł się nawet na liście powołanych. Z grona pomocników to właśnie Chilijczyk przebywał na boisku najkrócej, a pod tym względem wyprzedzają go Carles Aleñá (45 minut), który nie znalazł się w kadrze na dwa ostatnie pojedynki, Arthur, inaugurujący sezon dopiero w starciu z Osasuną (37 minut), czy Ivan Rakitić (45 minut), który od dwóch konfrontacji nie pojawił się na murawie.

Vidal do tej pory grał przez 16 minut z Betisem, gdy strzelił zresztą jedną z bramek dla Barcelony, a także 8 minut z Osasuną. Ten bilans stawia go wśród piłkarzy najkrócej przebywających na boisku w tym sezonie. Mniej od niego grali tylko Junior Firpo (9 minut), a także Leo Messi, Samuel Umtiti, Jean-Clair Todibo, Moussa Wagué i Neto, którzy w ogóle nie pojawili się jeszcze na murawie. Po odejściu Rafinhi Vidal jest na siedemnastym miejscu w drużynie pod względem czasu spędzonego na boisku. Dłużeli występowali nawet nieopierzeni Carles Pérez i Ansu Fati. Pierwszy zgromadził 182 minuty, a drugi - 57 minut.

Problemem Vidala jest to, że nie ma pewności, czy ta sytuacja się zmieni. Do tej pory podstawowymi zawodnikami dla Ernesto Valverde byli Sergi Roberto i Frenkie de Jong, którzy wystąpili we wszystkich trzech meczach od pierwszej minuty. Po nieobecności w pierwszym spotkaniu do składu wrócił też Sergio Busquets. Dodatkowo Arthur dał doskonałą zmianę w starciu z Osasuną, a na szansę czekają również Ivan Rakitić i Carles Aleñá. Vidal zdaje sobie sprawę, że spadł w hierarchii pomocników, i dlatego zdecydował się popracować w klubie i nie wyjeżdżać na zgrupowanie reprezentacji Chile.

Po przerwie reprezentacyjnej Barcelona rozegra siedem meczów w nieco ponad trzy tygodnie. Ernesto Valverde będzie musiał odpowiednio zarządzać kadrą i dozować wysiłek swoim piłkarzom, co może stanowić okazję do gry dla Arturo Vidala. W tym okresie będzie można również sprawdzić, jaki jest rzeczywisty status Chilijczyka w zespole. Pierwszy test już w sobotnim spotkaniu z Valencią.

Fot. DSánchez17 / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spokojnie, sezon jest długi :-)

Szkoda będzie jak taki walczak odejdzie...

I bardzo dobrze. Facet może i jest walczak, ale środek Barcelony powinien być przede wszystkim kreatywny i kąsający przeciwnika prostopadłymi zagraniami. Jak ten "tfu" trener odejdzie, mam nadzieję na: De Jonga, Puiga, Aleńę, Arthura jako pierwsze opcje do gry w środku.

a mnie się podoba postawa. Zamiast plotek o odejściu, fukania, to zakasał rękawy i do roboty. Chłopak ma mentalność 100% zawodowca od momentu pierwszego kryzysu. Widać z resztą jak polubiła go publiczność na Camp Nou. Zawsze daje z siebie 100% i wbrew obiegowej opinii nie jest ani słaby technicznie, ani jedynie od walki.

I nie bardzo wiem czemu, bo do gry i walki wnosi bardzo dużo.

Arthur - De Jong - Vidal