Diego Costa: Griezmann marzył o grze z Messim i Suárezem, nie można mieć do niego pretensji

Radek Koc

10 września 2019, 14:30

Mundo Deportivo

2 komentarze

Były partner Griezmanna z linii ataku Atlético Diego Costa skomentował decyzję Francuza o przenosinach do zespołu Dumy Katalonii. Reprezentant Hiszpanii podkreślił duże zrozumienie dla tej decyzji i wdzięczność za dokonania Griezmanna w Madrycie. 

- Nie próbowałem zatrzymać Antoine'a w naszym klubie. Gdyby zapytał mnie o zdanie, powiedziałbym mu, że każdy człowiek musi przeżyć różne doświadczenia. On został mistrzem świata, ja zdobyłem mistrzostwo Hiszpanii z Atlético w 2014 roku. Kiedy w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że chcę odejść, przeniosłem się do Chelsea. Byłem bardzo szczęśliwy. Kiedy odchodzisz z klubu, to nie oznacza, że jesteś niewdzięcznikiem. Po prostu chcesz przeżyć coś nowego. 

- Griezmann chciał czegoś nowego. Dostał to w Barcelonie. Zawsze był szczęśliwy z nami i dawał to odczuć w szatni. Mam nadzieję, że nigdy tego nie zatraci. Jeśli chodzi o sposób jego odejścia z klubu, to wydarzenia sprzed roku nie miały żadnego znaczenia. Być może jednak wielu poczuło się urażonych tym, w jaki sposób ostatecznie opuścił Atlético. Gdyby nie wydarzyły się te wszystkie rzeczy, odejście odbyłoby się w spokojnym nastroju. Przecież to jest coś zupełnie normalnego. Marzeniem Griezmanna była gra u boku Messiego i Suáreza. Wszyscy dobrze wiemy, jakim piłkarzem jest Antoine. Zawodnicy zawsze chcą próbować nowych rzeczy. To normalne, że chciał przenieść się do Barcelony i przekonać się, czy tam również może być tak ważnym piłkarzem. 

- Jego decyzja była czymś normalnym. Możemy powiedzieć, że jesteśmy smutni, ponieważ odszedł ważny zawodnik. Musimy jednak jednocześnie cieszyć się z jego powodu, ponieważ Antoine jest szczęśliwy. Możemy być mu jedynie wdzięczni za to wszystko, co nam zostawił. Nie mówię tylko o milionach euro w kasie (śmiech). Griezmann to szczery człowiek, nigdy nie opuścił treningu, zawsze był wzorem dla innych. Nie możemy o nim mówić źle. Musimy być mu wdzięczni. 

- Czy Griezmann zasługiwał na Złotą Piłkę ostatnim razem? To jest bardzo względne... Wiemy, jak to wszystko działa. Wiemy, że Messi i Cristiano są ponad wszystkimi. Jeśli jednak rozgrywasz wielki sezon i zdobywasz tytuły, jesteś najlepszym piłkarzem. A skoro ta nagroda jest dla najlepszego piłkarza... Każdy ma swoją własną opinię na ten temat. Trzeba dziękować Bogu, że Griezmann znalazł się wśród trzech najlepszych zawodników. Trzeba być za to wdzięcznym. 

Aleksandr Osipov/CC BY-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od dziecka o tym marzył.