Griezmann znów nie wykorzystał rzutu karnego, pierwsza bramka Lengleta w reprezentacji

10 września 2019, 22:39

24 komentarze

Francja pewnie pokonała Andorę 3:0 w swoim szóstym meczu eliminacji mistrzostw Europy. W podstawowym składzie Les Bleus wystąpiło dwóch piłkarzy Barcelony Antoine Griezmann i Clement Lenglet, którzy mieli znaczący wpływ na końcowy rezultat.

Francja objęła prowadzenie w 18. minucie. Jonathan Ikone przeprowadził rajd środkiem boiska i zagrał na wolne pole do Kingsleya Comana, a ten ominął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Dziesięć minut później Griezmann był faulowany w polu karnym i sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Piłkarz Barcelony chciał zrehabilitować się za zmarnowany rzut karny ze spotkania z Albanią. Jednak i tym razem nie zdołał umieścić piłki w siatce, a zatrzymał go bramkarz Josep Gomes. Griezmann nie wykorzystał drugiej jedenastki z rzędu jako pierwszy piłkarz w reprezentacji Francji w ostatnich dziesięciu latach. Co ciekawe, siedem wcześniejszych rzutów karnych w barwach Les Bleus napastnik zamienił na gola. W końcówce pierwszej połowy potężny strzał z dystansu oddał Raphaël Varane, ale i tym razem golkiper gości interweniował skutecznie.

Francuzi podwyższyli wynik w 52. minucie za sprawą duetu zawodników Blaugrany. Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego, a skutecznym strzałem głową popisał się Lenglet, który zdobył swoją pierwszą bramkę w narodowych barwach. Obrońca Barcelony w kolejnej sytuacji w polu karnym znów spróbował pokonać bramkarza Andory, ale tym razem jego uderzenie nie było zbyt udane. Następnie Griezmann mógł zaliczyć drugą asystę w tym meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak Moussa Sissoko trafił jedynie w poprzeczkę. Chwilę później piłka odbiła się od tego elementu bramki po strzale Comana.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił rezerwowy Wissam Ben Yedder, który dobił strzał Nabila Fekira z rzutu wolnego. Griezmann i Lenglet spędzili na murawie pełne 90 minut. Po zwycięstwie z Andorą podopieczni Didiera Deschampsa mają na koncie piętnaście punktów, tyle samo co Turcja, ale zajmują obecnie drugie miejsce w grupie, ponieważ przegrali bezpośrednie spotkanie z drużyną Şenola Güneşa. Trzy oczka mniej ma Islandia, która niespodziewanie przegrała dziś z Albanią 2:4.

Francja - Andora 3:0
1:0 K. Coman 18’
2:0 C. Lenglet 52’
3:0 W. Ben Yedder 90+1'

Kolejny raz tak jak mówiłem Griezman nie potrafi wykonywać karnych w ważnych meczach w Lidze Mistrzów to pudło za pudłem w karnych robił i teraz znów się to powtarza w reprezentacji.

Coman na gazie, Dembuś musi pokazać się w klubie by znowu być powolywany

Widmo Barcy ciąży nad wszystkimi ofensywnymi piłkarzami :D

Nie ogladałem meczu (praca) wchodze na sofascore i Griezmann z najwyzsza ocena wsrod wszystkich piłkarzy na boisku. Ogolne statystyki miał swietne i wychodzi na to, że tylko przestrzelony karny zle działa na sposob postrzegania jego gry. Czy ktos, kto ogladał mecz moglby sie wypowiedziec?

Ben Yedder-ten gość powinien trafić do Barcelony zamiast Griezmanna.Deal ideany-tańszy,bramkostrzelny,pracowity na boisku i mogący grać na 9.Starczyłoby jeszcze na lewego obrońcę dobrej klasy.

Zmiana klubu,musi złapać pewność siebie.Bo trochę ją stracił ,ale to kwestia czasu.To świetny piłkarz,wróci Surez zmienią mu pozycje gra będzie lepsza.

Niech ktoś zatrzyma tego rozpędzonego Lenglet'a! W Barcelonie gra, we Francji też. Jeszcze gole zaczął strzelać. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko powołania do reprezentacji Ziemii na mistrzostwa galaktyki

Szkoda że Griez grał cały mecz,musi dobrze przygotować się do Valencii.

rób tak dalej Antek, to oddasz karne panu Żiru...