Holandia wygrywa z Estonią, kolejny występ Frenkiego de Jonga

9 września 2019, 22:48

14 komentarzy

Holandia pokonała na wyjeździe Estonię 4:0 w swoim czwartym meczu eliminacji mistrzostw Europy. W podstawowym składzie Oranje wystąpił Frenkie de Jong.

Holendrzy przystąpili do tej rywalizacji uskrzydleni pokonaniem na wyjeździe Niemców 4:2. Trzy punkty w starciu z Estonią były koniecznością i, jak się okazało, wygrana nie sprawiła podopiecznym Ronalda Koemana większych problemów, choć w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka.

Goście wyszli na prowadzenie w 17. minucie meczu. Ryan Babel sprytnie wbiegł między obrońców i wykorzystał dośrodkowanie Daleya Blinda. Holendrzy mieli całkowitą przewagę, ale oddawali głównie strzały z dystansu. Próbowali Georginio Wijnaldum, Memphis Depay i Babel, ale estoński bramkarz nie dawał się pokonać. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Oranje.

Podopieczni Ronalda Koemana już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry podwyższyli wynik. Dobre dogranie w pole karne znów wykorzystał Ryan Babel, a tym razem asystującym był Depay. Bliski wpisania się na listę strzelców był też Virgil van Dijk, ale jego strzał głową minimalnie minął słupek. W 71. minucie boisko opuścił Frenkie de Jong, a na murawie zameldował się Luuk de Jong. Pomocnik Barcelony cieszył się sporą swobodą w grze i z powodzeniem rozprowadzał piłkę przy atakach gości. Holendrzy długo czekali na strzelenie kolejnego gola, ale doczekali się w 76. minucie, gdy Depay precyzyjnym strzałem z szesnastego metra pokonał bramkarza rywali. Ten sam zawodnik był bohaterem akcji w 87. minucie, gdy dośrodkował na głowę Wijnalduma, zaliczając drugą asystę w tym meczu. W doliczonym czasie Depay mógł też ustrzelić dublet, ale nie udało mu się trafić do siatki.

Holandia pewnie wygrała 4:0 i ma na koncie dziewięć punktów w grupie C. O trzy oczka więcej mają Niemcy i Irlandia Północna. W bezpośrednim starciu tych zespołów podopieczni Joachima Löwa wygrali dziś 2:0. Holendrzy mają jeden mecz zaległy i mogą jeszcze zrównać się punktami z Niemcami i Irlandczykami.

Estonia - Holandia 0:4
0:1 R. Babel 17’
0:2 R. Babel 48’
0:3 M. Depay 76’
0:4 G. Wijnaldum 87’