Sport: Piłkarze Barçy oferowali pieniądze z własnej kieszeni na transfer Neymara

Łukasz Lewtak

7 września 2019, 12:11

Sport

88 komentarzy

Kataloński Sport informuje dziś, że piłkarze FC Barcelony zaoferowali dołożenie własnych pieniędzy do transferu Neymara, który ostatecznie nie doszedł do skutku.

Jeden z kluczowych piłkarzy Barçy miał poinformować zarząd klubu, że transfer Neymara jest niezbędny do tego, aby drużyna wygrała Ligę Mistrzów. Taką opinię podzielało kilku innych zawodników. Grupa graczy Barcelony kilkukrotnie starała się wywrzeć presję na Bartomeu podczas negocjacji prezydenta Barçy z przedstawicielami Paris Saint-Germain.

Co więcej, niektórzy czołowi zawodnicy Barcelony byli gotowi dołożyć pieniądze z własnej kieszeni, aby spełnić żądania finansowe PSG i sprowadzić Neymara na Camp Nou. Zarząd jednak nawet nie rozważył propozycji piłkarzy. Co ciekawe, nie wszyscy gracze Barçy wiedzieli, że kilku ich kolegów złożyło taką ofertę władzom Blaugrany.

Możliwe, że pieniądze zaproponowane przez niektórych zawodników Barcelony, 20 milionów, które Neymar chciał dołożyć z własnej kieszeni, oraz to, co była gotowa wyłożyć sama Barca, wystarczyłoby na spełnienie żądań Paris Saint-Germain, jednak z czysto ekonomicznego punktu widzenia transfer Brazylijczyka był szaleństwem. Dlatego też propozycja graczy Blaugrany o dołożeniu do transferu z własnej kieszeni została kategorycznie odrzucona.

Sport dodaje, że po tym wszystkim, co wydarzyło się w lecie, drużynie grozi podział na zwolenników przyjścia Neymara i tych zawodników, którym bliżej do Antoine'a Griezmanna. Na dzień dzisiejszy nie widać wyraźnego podziału, jednak kapitanowie muszą zadbać o to, aby do niego nie doszło.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli oni mentalnie tak podchodzą do LM i uważają że sami nie są w stanie jej wygrać to na pewno jej nie wygrają. O ile te płoty to prawda.
« Powrót do wszystkich komentarzy