Ronald de Boer: Frenkie nie gra w Barcelonie na swojej nominalnej pozycji

Radek Koc

6 września 2019, 13:00

AS

55 komentarzy

Były zawodnik Barcelony i reprezentacji Holandii Ronald de Boer podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pierwszych występów de Jonga w katalońskim zespole. De Boer uważa, że talent i umiejętności jego rodaka są na razie marnowane.

- Widziałem ostatnie mecze Barcelony i de Jong grał prawie przy samej linii bocznej boiska. Nie sądzę, aby to była dla niego najlepsza pozycja. Powinien grać jako piwot lub jeden ze środkowych pomocników. 

- Nie wiem, co zrobi Valverde. Frenkie być może będzie się musiał uzbroić w cierpliwość. Busquets jest już starszym zawodnikiem, chociaż nadal prezentuje tę samą jakość na placu gry. 

- Filozofia Barcelony nie jest czymś zupełnie nowym dla Frenkiego. Chodzi o to, że nowi piłkarze muszą całkowicie zrozumieć ten styl. De Jong różni się od Busquetsa. Koledzy muszą się dostosować do Frenkiego, a on do nich. Jest oczywiste, że de Jong dysponuje talentem, jakiego już dawno nie widziałem. Właśnie z tego powodu jestem przekonany, że ostatecznie odniesie sukces w Barcelonie.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Valverde zniszczy kazdy talent z ktory pracuje

@meusek Bo Valverde to takie przeciwieństwo Kloppa.
« Powrót do wszystkich komentarzy