Ronald de Boer: Frenkie nie gra w Barcelonie na swojej nominalnej pozycji

Radek Koc

6 września 2019, 13:00

AS

55 komentarzy

Były zawodnik Barcelony i reprezentacji Holandii Ronald de Boer podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pierwszych występów de Jonga w katalońskim zespole. De Boer uważa, że talent i umiejętności jego rodaka są na razie marnowane.

- Widziałem ostatnie mecze Barcelony i de Jong grał prawie przy samej linii bocznej boiska. Nie sądzę, aby to była dla niego najlepsza pozycja. Powinien grać jako piwot lub jeden ze środkowych pomocników. 

- Nie wiem, co zrobi Valverde. Frenkie być może będzie się musiał uzbroić w cierpliwość. Busquets jest już starszym zawodnikiem, chociaż nadal prezentuje tę samą jakość na placu gry. 

- Filozofia Barcelony nie jest czymś zupełnie nowym dla Frenkiego. Chodzi o to, że nowi piłkarze muszą całkowicie zrozumieć ten styl. De Jong różni się od Busquetsa. Koledzy muszą się dostosować do Frenkiego, a on do nich. Jest oczywiste, że de Jong dysponuje talentem, jakiego już dawno nie widziałem. Właśnie z tego powodu jestem przekonany, że ostatecznie odniesie sukces w Barcelonie.  

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nikt nie gra u tego pseudo trenera na swojej pozycji. Dembele to prawy pomocnik gra na lewej. Griezmann ofensywny pomocnik bedzie grał na lewej, to samo Coutinho. Już nie wspomnę o eksperymentach z Roberto i pomocą...

@DamianPSV DEmbele jest obunożny i może grac na każdym skrzydle pseudo trenerze. Roberto to pomocnik no ale tak to jest jak próbuje się szukać problemu na siłe.

@MarioVeB! On Ci tak powiedział? Jest to tak czy tak diametralna różnica i na pewno ma swoje preferencje.
konto usunięte

@DamianPSV
Roberto to akurat Luis ustawial na prawej obronie, Valdek to kontynuowal.
Dembele ostatnio gra na prawej stronie.
Grizi moze grac na lewej stronie spokojnie bo juz tak gral.
Co do Coutinho to on u nas na zadnej pozycji sie nie sprawdzil bo grywal tez na srodku pomocy.
Problemem nie sa pozycje tylko chora taktyka i marniwanie potencjalu graczy. Cos nie jest tak to fakt. Bo nikt sie tez nie rozwija od dwoch lat .. wrecz niektorzy gracze tak jakby sie cofneli w rozwoju

@NaFazieHitman
On powiedział, że nie robi mu róznicy na której stronie gra
W karierze 19 bramek zdobytych prawą noga
19 bramek zdobytych lewa noga.

"“I try to use both feet,” said Dembele at his presentation. “I like to play with both. I like to dribble with the left and shoot with the right,” he declared. Words that confirmed what he said when he was at Rennes."

@MarioVeB! Przeciez kazdy zawodnik mowi, ze moze grac wszedzie z prostego powodu - zeby grac jak najwiecej. Roberto typowy pomocnik tez mowil, ze moze grac jako prawy obronca a dobrze wiemy, ze wcale mu to do konca nie pasowalo.

@MarioVeB! Dokładnie -nie robi mu to różnicy na której gra stronie-na dwóch stronach mega piach.
« Powrót do wszystkich komentarzy