Marca: Trudna sytuacja Carlesa Aleñi, wychowanek stracił zaufanie trenera

Julia Cicha

5 września 2019, 09:57

Marca

65 komentarzy

Carles Aleñá zadebiutował w Primera División w sezonie 2016/17 z Luisem Enrique na ławce trenerskiej Barcelony. W tamtej kampanii rozegrał cztery mecze, ale oficjalnie trafił do pierwszego zespołu dopiero dwa lata później.

Poważna kontuzja prawego uda w sezonie 2017/18 uniemożliwiła Aleñi wcześniejszy awans. Ostatecznie jednak we wspomnianej kampanii pomocnik rozegrał aż 27 spotkań. Z kolei w tym roku dobrze zaczął, przepracował cały presezon z kolegami i rozpoczął mecz z Athletikiem od pierwszej minuty. Później jednak zniknął.

Porażka na San Mamés wpłynęła na sytuację wychowanka. Od tamtej pory Ernesto Valverde nie postawił na niego ponownie i być może trudno będzie mu wrócić. Aleñá nie traci jednak cierpliwości, skupiając się na razie na występach w reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Pomocnik wiedział, że w tym sezonie w środku pola Barcelony będzie panował tłok, więc trudno będzie o minuty. Wciąż jednak chce odnieść sukces na Camp Nou. Tymczasem Valverde z grona: Rakitić, Busquets, Arthur, de Jong, Arturo Vidal i Sergi Roberto musi wybrać zaledwie trzech graczy.

Fot. Asociación Beticismo / CC BY-NC-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W zasadzie to Alenia nigdy nie wykazywał talentu na miarę gry w pierwszym składzie. Dla mnie to gość typowo na rezerwę którego dużym plusem jest to, że wychował się w tym klubie i zna całą „mechanikę” gry więc zamiast kupować jakiś Gomesów na rezerwie powinien być właśnie ktoś taki.
Co nie zmienia faktu, że śmieszne jest to podejście Valverde który potrafi stracić zaufanie do gościa po jednym słabym meczu, w którym cała drużyna zagrała słabo. To samo miało miejsce z Miranda w zeszłym sezonie, zagrał pare przyzwoitych meczów po czym trafił mu się jeden słaby mecz (gdzie również cała drużyna zagrała słabo a na dodatek gość ma 19 lat więc logiczne, że będą mu się trafiać słabe mecze) i został skreślony do końca sezonu...

@WildKidzML żaden z jego meczów nie był przyzwoity

@cubiii doinformuj się a później się wypowiadaj - nie na odwrót
« Powrót do wszystkich komentarzy