UEFA opublikowała listę rezerwową piłkarzy zgłoszonych przez Barcelonę do Ligi Mistrzów

Dariusz Maruszczak

4 września 2019, 20:45

Mundo Deportivo, UEFA

6 komentarzy

Wczoraj podawaliśmy informację na temat piłkarzy Barcelony, którzy zostali zgłoszeni przez klub na liście A do występów w Lidze Mistrzów. Dziś UEFA opublikowała również listę B.

Na liście A mogło znaleźć się 25 zawodników, a oprócz graczy pierwszego zespołu trafili na nią Hiroki Abe, Ronald Araujo i Ferran Sarsanedas. Kluby przesłały do UEFA również listę B, na którą wpisywani są piłkarze mający nie więcej niż 21 lat, będący co najmniej od trzech lat w klubie. Barcelona zgłosiła na niej bramkarzy Iñakiego Peñę (z numerem 26) i Arnau Tenasa (36), bocznych obrońców Guillema Jaime (32) i Daniego Morera (35), pomocników Riquiego Puiga (28) i Aleksa Collado (30), a także napastników Carlesa Péreza (27), Abla Ruiza (29) i Ansu Fatiego (31).

Co prawda lista B może być modyfikowana do północy na dzień przed każdym meczem Ligi Mistrzów, ale jej wstępny skład pokazuje, na których młodych piłkarzy najbardziej liczy Barcelona. Warto dodać, że kilku zawodników nie spełnia wymogów znalezienia się na liście B, wobec czego nie będą oni mogli wziąć udziału w europejskich rozgrywkach. Należą do nich Ludovit Reis, Alejandro Marques, Sergio Akieme czy Jorge Cuenca. O występie w Lidze Mistrzów wciąż mogą marzyć Chumi, Jandro Orellana czy Monchu, którzy nie znaleźli się na liście rezerwowej.  

Fot. El Ronzo / CC BY-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielka szkoda, że mecze ze Slavią to 3 i 4 kolejka. Duża szansa, że młodzi by sobie zagrali gdyby jedno ze spotkań odbywało się w 6 kolejce.

Jest Ansu i Puig to najważniejsze:)
Choć małe szanse, aby zagrali to zawsze mogą się przydać w czasie kryzysu, oby go nie było na etapie LM.