Lista zawodników Barcelony zgłoszonych do Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20

Przemek Borecki

3 września 2019, 23:04

FCBarcelona.cat

10 komentarzy

FC Barcelona zarejestrowała swoich zawodników do rozgrywek Ligi Mistrzów sezonu 2019/20. Wszyscy piłkarze pierwszej drużyny, a także Abe, Araujo i Sarsanedas z Barçy B znajdują się na liście A, na której można uwzględnić maksymalnie 25 zawodników, z których co najmniej dwóch musi być bramkarzami.

W przypadku występu w tych prestiżowych rozgrywkach, wyżej wymienieni gracze zagrają z następującymi numerami: Abe (37), Araujo (33) i Sarsanedas (34). Dlaczego akurat oni trafili na listę A? Abe i Araujo są w klubie od mniej niż trzech lat, podczas gdy Sarsanedas urodził się w 1997 r. Są to powody, które uniemożliwiają im znalezienie się na liście B.

Należy pamiętać, że zgodnie z zasadami UEFA lista B może zostać wysłana maksymalnie do północy dzień przed meczem w ramach Ligi Mistrzów. W tym przypadku gracze tacy jak np. Riqui Puig, Abel Ruiz lub Iñaki Peña spełniają wymagania dotyczące wieku poniżej 21 lat - nie jak Sarsanedas, który ma 22 lata, i bycia w klubie przez co najmniej trzy lata, w przeciwieństwie do Abe i Araujo. Piłkarze z listy B również bez problemu będą mogli wystąpić w spotkaniach Ligi Mistrzów, więc podział jest czysto formalny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po co ta lista zawodnikow?? I tak odpadniemy w 1/8 po pieknym pierwszym meczu

Hmm a gdzie 12?? Dziwne...

Sarsanedas absolutnie bez sensu

Gdzie jest Fati...

Jest Puig jest impreza ;)