Leónardo: Neymar odejdzie, jeśli otrzymamy korzystną dla nas ofertę, teraz wszystko zależy od Barcelony

Ela Rudnicka

31 sierpnia 2019, 08:26

MD, COPE

100 komentarzy

Leónardo rozmawiał z dzienikarzami po tym, jak PSG pokonało wzoraj Metz. Dyrektor sportowy PSG odpowiedział na liczne pytania zw. z możliwym transferem Neymara do Barcelony.

- Nasza pozycja zawsze była jasna, wiadomo było, czego oczekujemy. Pierwszą pisemną propozycję Barcelony otrzymaliśmy 27 sierpnia, pięć dni przed zamknięciem okienka. Jesteśmy gotowi rozmawiać o innych piłkarzach, którzy mogliby zostać włączeni w operację, ale nie doszło do porozumienia. Nasza oferta nie została zaakceptowana.

- Czy dojdzie do kolejnych negocjacji? To zależy od Barçy, powinna złożyć kolejną ofertę. Nie daliśmy im na to żadnego terminu, naturalnym wydaje się 2 września, czyli dzień zamknięcia okienka.

- Żaden klub nie dysponuje wystarczającą kwotą, żeby kupić Neymara. Jeśli pojawi się zadowalająca nas oferta, będzie mógł odejść. W innym wypadku zostanie. On od początku zadeklarował, że chce odejść.

- Nie mieliśmy porozumienia z Barçą, dlatego też nie negocjowaliśmy z Dembélé. O ew. włączeniu w operację dowiedział się najprawdopodobniej 27 sierpnia, to nie była łatwa sytuacja.

- Neymar to wspaniały piłkarz. Nie znałem go, zanim przeszedł do Paryża. Cenię go za sposób bycia, to dobry chłopak, dużo przeszedł, a teraz jest gwiazdą futbolu. Taki zawodnik zawsze jest dla klubu ważny. Nasze relacje obecnie nie są jednak najspokojniejsze. (...) To będzie trudny sezon. Mamy sprawy do rozwiązania, zobaczymy, jak sobie z tym wszystkim poradzimy. Tak to wygląda.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że Neymar ie trafi do FCB. Nie potrzebujemy rozpieszczonych dzieciaków w skladzie.

@Buka Jednego już mamy - wolałbym go zamienić...

@tkankowski Ja bym wolał jeszcze spróbować go wychować, a Neymar niech psuje atmosferę gdzie indziej. A jak tak kocha Barce, to niech dołoży się sam do transferu, stać go.

@Buka Nie uważasz, że Dembele ponosi już z igraniem ?? ile razy już leciał w kulki 4... 5 ?? To już chyba niestety będzie wieczne dziecko...

@tkankowski Masz rację. Może trochę wiek, może po prostu taki charakter. Neymar jest już starszy a nadal niedojrzały i rozkapryszony. Prędzej bym sprzedał Dembele, niż sprowadzał Naymara. Wymiana jeden za drugiego, to dla mnie też nieporozumienie, zwłaszcza patrząc na koszty.
« Powrót do wszystkich komentarzy