Leónardo: Neymar odejdzie, jeśli otrzymamy korzystną dla nas ofertę, teraz wszystko zależy od Barcelony

Ela Rudnicka

31 sierpnia 2019, 08:26

MD, COPE

100 komentarzy

Leónardo rozmawiał z dzienikarzami po tym, jak PSG pokonało wzoraj Metz. Dyrektor sportowy PSG odpowiedział na liczne pytania zw. z możliwym transferem Neymara do Barcelony.

- Nasza pozycja zawsze była jasna, wiadomo było, czego oczekujemy. Pierwszą pisemną propozycję Barcelony otrzymaliśmy 27 sierpnia, pięć dni przed zamknięciem okienka. Jesteśmy gotowi rozmawiać o innych piłkarzach, którzy mogliby zostać włączeni w operację, ale nie doszło do porozumienia. Nasza oferta nie została zaakceptowana.

- Czy dojdzie do kolejnych negocjacji? To zależy od Barçy, powinna złożyć kolejną ofertę. Nie daliśmy im na to żadnego terminu, naturalnym wydaje się 2 września, czyli dzień zamknięcia okienka.

- Żaden klub nie dysponuje wystarczającą kwotą, żeby kupić Neymara. Jeśli pojawi się zadowalająca nas oferta, będzie mógł odejść. W innym wypadku zostanie. On od początku zadeklarował, że chce odejść.

- Nie mieliśmy porozumienia z Barçą, dlatego też nie negocjowaliśmy z Dembélé. O ew. włączeniu w operację dowiedział się najprawdopodobniej 27 sierpnia, to nie była łatwa sytuacja.

- Neymar to wspaniały piłkarz. Nie znałem go, zanim przeszedł do Paryża. Cenię go za sposób bycia, to dobry chłopak, dużo przeszedł, a teraz jest gwiazdą futbolu. Taki zawodnik zawsze jest dla klubu ważny. Nasze relacje obecnie nie są jednak najspokojniejsze. (...) To będzie trudny sezon. Mamy sprawy do rozwiązania, zobaczymy, jak sobie z tym wszystkim poradzimy. Tak to wygląda.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trochę to śmieszne ze strony PSG - mają w szatni tykającą bombę która spaliła w tym klubie za sobą już praktycznie wszystkie mosty i jeśli zostanie u nich to jego wartość będzie tylko malała, a zachowują się jakby mieli na sprzedaż luksusowy towar którego chce pół świata i który będzie zbawieniem tam gdzie pójdzie.
Chyba powinni skumać, że to nie oni są w tej sytuacji stroną która może stawiać jakieś warunki, tylko my, bo to my pomagamy im pozbyć się problemu a nie oni nam.
Jeśli faktycznie to prawda, że wyceniają go na 215 mln + zaniżają wartość naszych piłkarzy i chcą oprócz np Rakitica i Dembele kupe kasy to niech się pukną w głowę i powodzenia w użeraniu się z Neymarem przez najbliższy sezon.

@WildKidzML oczywiście ze mogą. Najżywiej Neymar zostanie i pogodzi się z tym ze minimum pół sezonu spędzi jeszcze w PSG

@WildKidzML
nikt nie dyktuje warunku poza psg. Zawodnik ma kontrakt jeszcze na 3 sezony? po co maja się go pozbywać za grosze? dadza pare mln i będzie znowu kochał Paryż.

@WildKidzML to są miliarderzy których na to stać, w dodatku mogą ponizyc Barcelone. Barca nie ma kasy na niego więc musi oferować piłkarzy (którzy nie koniecznie chcą grać w przeciętnym PSG w nudnej lidze) Więc Barca się ponizy i kupuje tykajaca bombe A PSG robi dobry biznes. A jak zostanie to zepnie dupe i będzie grał bo za rok może znowu kontuzja i kto to kupi?

@WildKidzML ich podejście tylko świadczy o profesjonaliźmie na rynku transferowym

@WildKidzML jego wartosc bedzie malala ale nie dla jana marii, psg i "kibicow bo magja na kamp noł"

@ksawizimens @betonito napisałem już wyżej dlaczego PSG NIE ma pozycji do dyktowania warunków ale powtórzę w skrócie - on nie chce dla nich grać, robi syf w szatni, robi syf wokół klubu, kibice są do niego wrogo nastawieni, jeśli zostanie to pewnie będzie strzelał fochy = nie będzie z niego pożytku na boisku bo myślami jest poza klubem - jak go dadzą na trybuny to jego wartość będzie malała jeszcze bardziej więc w interesie obu stron jest rozwiązanie tej sprawy jak najszybciej, żeby mieć tą szopkę za sobą.
Patrząc na to jak daleko to zaszło i w którym kierunku zmierza, pisanie argument typu „dadzą mu kasę i znowu pokocha Paryż” jest śmieszne

@WildKidzML Czy Ty na prawdę myślisz, że oni są skazani na "użeranie się" z Neymarem? Ludzie, którzy handlują na taką skalę ropą? Jeśli zechcą Neymar będzie oglądał każdy mecz z trybun, a piłkarze pozostali piłkarze dostaną zakaz odzywania się do niego.

@czarek1988 czy Ty naprawdę myślisz, że to czym oni handlują i na jaką skalę ma tu jakiekolwiek znaczenie? Naprawdę myślisz, że ktoś kto jest tak bogaty jest aż tak głupi, żeby posadzić Neymara na trybuny i zakazać swoim piłkarzom (do tego w klubie gdzie jest tylu jego rodaków) odzywać się do niego? Myślisz, że wyjdzie im to na dobre? Już teraz mają opinie klubu który jest złotą klatką a Ty myślisz, że zrobią tak głupi ruch, żeby jeszcze bardziej utwierdzić świat w tym przekonaniu?
Przemyśl to jeszcze raz...

@WildKidzML Nie muszę, bo nie ważne ile razy bym nad tym myślał moja ocena zawsze będzie taka sama. A co do utwierdzenia czy tam mamienia świata o przekonaniu istnienia złotej klatki to no cóż, wystarczy spojrzeć na to jak ludzie dają się kupować własnymi pieniędzmi przez "elity" polityczne - a tutaj szejkowie będą dawać swoje.

@ksawizimens jeśli jakakolwiek oferta powyżej 100 mln to dla ciebie grosze to gratulacje

@moronw Barcelona pewnie proponuje płatnośc w ratach plus 3 zawodników, nic dziwnego ze tej 100mln oferty nie chce przyjąć psg. Neymar zostanie w psg i to będzie o wiele lepsze rozwiązanie

@ksawizimens nie mówię o tym, mówię o tym że chore 100 mln kwoty nazywasz groszami
« Powrót do wszystkich komentarzy