Jagoba Arrasate: Jeśli nie będziemy atakować, dzisiejszy mecz może skończyć się tylko w jeden sposób

Ela Rudnicka

31 sierpnia 2019, 08:15

AS

1 komentarz

Jagoba Arrasate wziął udział w konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem. Szkoleniowiec Osasuny odniósł się m.in. do faktu, że jego podopieczni nie przegrali żadnego z ostatnich 26 meczów rozgrywanych u siebie.

Grając z drużyną pokroju Barcelony, nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd...

To prawda, będziemy musieli otrzeć się o perfekcję. Musimy być przekonani o tym, że mamy szansę powalczyć w tym meczu. Poza tym musimy realizować nasz plan na spotkanie, zdawać sobie sprawę z tego, że musimy zagrać świetnie.

Na razie mieliście całkiem dobre wyniki. Po dwóch meczach macie na koncie cztery punkty.

Początek był dla nas dobry. Teraz będziemy mieć szansę, żeby zdobyć kolejne punkty. Nigdy nie wiesz, w których meczach masz na to szanse. Dziś będziemy mieli na to okazję, musimy spróbować tego dokonać.

To dla was lepiej, że więcej mówi się o możliwym transferze Neymara do Barcelony niż o samym meczu?

Nie wiem. Wiemy, że będziemy mierzyć się z najlepszą wersją Barçy, tą z meczu z ostatniej niedzieli. Myślenie, że nie będą skoncentrowani, byłoby błędem.

Co zmienia się przed takim meczem z punktu widzenia trenera?

Nie będziemy kontrolować spotkania, będziemy mieć mniejsze posiadanie piłki niż zwykle... Zmienia się sposób pressingu, to, co trzeba robić z piłką... Przede wszystkim kwestie taktyczne.

Będziecie grać bardziej z tyłu?

Nie. Musimy być bardziej odważni, przesuwać się wyżej, musimy to robić. Oczywiście w pewnym momencie będziemy musieli się cofnąć. Nie możemy jednak myśleć tylko o obronie. Jeśli nie będziemy atakować i "krzywdzić" rywali, mecz może skończyć się tylko w jeden sposób.

To będzie próba ognia na El Sadar?

W tych 26 spotkaniach nie mierzyliśmy się z wieloma rywalami tej klasy. Ale moi zawodnicy wiedzą, że stać ich na wszystko, kiedy wychodzą na El Sadar. Różnice między drużynami mogą się zatrzeć m.in. dzięki pewności siebie, wsparciu publiczności... Musimy postarać się, żeby różnica między nami a Barceloną się zmniejszyła, wtedy będziemy mieć szanse.

Przygotowujesz jakąś niespodziankę?

Szczegóły, np. w obronie, ataku... Ale nie traktuję ich jako niespodzianki ani asa w rękawie.

Lepiej, żeby nie zagrał Messi?

Nie rozmawialiśmy o tym, ponieważ wiemy, że nie przyjedzie. Gdyby grał, zmieniłaby się forma obrony i krycia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawsze lubiłem Osasune, podobnie jak Mallorce, chciałbym aby te dwie ekipy sie utrzymały, ale będzie o to ciężko