Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

30 sierpnia 2019, 12:00

73 komentarze

Okienko dobiega końca, pozostało coraz mniej czasu na sprowadzenie Neymara. Zapraszamy na przegląd doniesień transferowych.

Rafinha

Marca: Valencia do samego końca będzie walczyć o piłkarza, który bardzo chce do niej trafić. Peter Lim musi podjąć decyzję. Źródła, z którymi konsultowała się Marca, mówią, że negocjacje trwają, porozumienie nie jest niemożliwe, ale będzie o nie trudno. 

Neymar

Marca: Operacja jest tak skomplikowana, bo Barcelona nie może sobie pozwolić na kupno piłkarza z powodu przekroczeni limitu płac w zespole. Koszt kupna Brazylijczyka to rocznie około 30 milionów euro + 40 milionów euro brutto jego pensji. Dlatego kluczowa jest sprzedaż jakiegoś dużo zarabiającego zawodnika. Wypożyczenie, np. Dembélé, sprawiłoby tylko, że klub zaoszczędziłby na jego pensji. Na korzyść Barcelony przemawiają jednak dobre sprzedaże w ostatnich 4 latach, wcześniejsze przedłużenie umów z ważnymi graczami, wzrost przychodów i odciążenie składu po sprzedaniu m.in. Alcácera, Denisa Suáreza czy André Gomesa. 

Sport: Opcja 130 milionów euro + Todibo + Rakitić + wypożyczenie Dembélé została odrzucona, ponieważ Francuz nie zgadza się na transfer. Teraz Barça pracuje nad ofertą niezawierającą Ousmane'a, z większą ilością pieniędzy. Rozmowy trwają i są prowadzone w dobrej atmosferze. Widać chęć komunikacji i szacunek.

Rakitić nie sprzeciwia się odejściu do PSG. Todibo początkowo nie był do tego przekonany, ale zmienił zdanie. Obecnie Barça może jeszcze starać się przekonać Dembélé lub namawiać Neymara na obniżenie jego pensji (ok. 25 milionów euro netto). 

Mundo Deportivo: Wczoraj ani Rakitić, ani Dembélé nie chciał przejść do PSG. Otoczenie Todibo również przekazywało, że ma on wątpliwości. PSG zależy przede wszystkim na wyższej niż oferowana wcześniej sumie pieniędzy. Dziś i jutro Barça przeanalizuje aktualną propozycję Francuzów. Tymczasem wielu członków zarządu Barcelony, może nawet większość, jest przeciwnych sprowadzeniu Neymara.

Gerard Romero: Barça dalej wierzy, że transfer jest możliwy. Oczekuje ruchu PSG w stronę Dembélé. Bez włączenia zawodników w operację będzie bardzo ciężko, by doszła ona do skutku. Leónardo wciąż stara się o Dybalę.

Juan Miranda

Mundo Deportivo: Obrońca jest już w Niemczech po tym, jak Barcelona uzgodniła z Schalke jego dwuletnie wypożyczenie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Todibo nie jest wart powrotu Neymara, Rakiticiowi też należy się szacunek za wszystkie lata w klubie

@dcd Nikt mu szacunku nie odmawia. Jego czas minął i tyle. Będzie zawsze dobrze wspominany. A z Todibo nie ma co robić gwiazdy. Wielka niewiadoma.

@oZinho wolę niewiadomą oraz weterana niż powrót Neymara
« Powrót do wszystkich komentarzy