Arthur i Dembélé na podium najczęściej zmienianych piłkarzy poprzedniego sezonu LaLigi

Dariusz Maruszczak

29 sierpnia 2019, 10:15

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, dwóch piłkarzy Barcelony Arthur i Ousmane Dembélé znalazło się na podium zawodników, którzy byli najczęściej zmieniani w poprzednim sezonie LaLigi.

Brazylijczyk zajmuje drugie miejsce w tej klasyfikacji, ponieważ 19 razy opuszczał murawę przed końcowym gwizdkiem. Tuż za nim jest Francuz, który 18-krotnie był zmieniany. Częściej od nich schodził z boiska tylko ówczesny gracz Celty Vigo Sofiane Boufal (23 razy). Arthur ani jednego meczu Primera División nie dograł do końca. We wszystkich rozgrywkach był zmieniany 28 razy i tylko w czterech spotkaniach przebywał na boisku pełne 90 minut, z czego trzy takie starcia odbyły się w Pucharze Króla, a jedno w Lidze Mistrzów. Brazylijczyk miewał dolegliwości fizyczne i musiał dostosować się do tempa gry w Europie, a ponadto nie da się ukryć, że to właśnie jego, a nie bardziej doświadczonych zawodników, najłatwiej było zmienić.

Podobnie było w przypadku Dembélé, który stał niżej w hierarchii od pozostałych atakujących i był jedynym napastnikiem, którego stosunkowo bezproblemowo można było zastąpić. Francuz dokończył tylko po dwa mecze w Pucharze Króla i Primera División. Trzy razy musiał przymusowo zejść z boiska z powodu kontuzji, w tym na początku spotkania z Celtą, co kosztowało go absencję w drugim starciu z Liverpoolem w półfinale Ligi Mistrzów. Po wyleczeniu urazu wydawało się, że Dembélé może wzmocnić swoją pozycję w zespole, ale nieodpowiedzialne zachowanie w związku z kontuzją odniesioną po spotkaniu z Athletikiem znów spowodowało spadek zaufania ze strony trenera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nic dziwnego że wielki taktyk Ernesto zmienia tych najbardziej wiekowych piłkarzy żeby dać im odpocząć.....A nie, czekaj...

« Powrót do wszystkich komentarzy