Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

27 sierpnia 2019, 10:45

Mundo Deportivo, Le Parisien, Sport, AS, Marca, Cadena SER, Marcelo Bechler, Guillem Balague

64 komentarze

Jak poinformowała rozgłośnia RAC1, delegacja Barcelony wyleciała dziś do Paryża, aby negocjować z PSG transfer Neymara, co potęguje plotki dotyczące powrotu Brazylijczyka na Camp Nou. Poniżej przedstawiamy przegląd ostatnich informacji dotyczących 27-latka, a także w sprawie kilku innych zawodników, którzy mogą odejść z Blaugrany.

Neymar

Le Parisien: PSG oczekuje od Barcelony Ousmane’a Dembélé, Nélsona Semedo i 100 milionów euro, ponieważ wycenia wartość Neymara na 250-300 milionów. Dziś na spotkaniu w Paryżu mistrzowie Francji mają złożyć Blaugranie właśnie taką kontrofertę.

Mundo Deportivo: Barcelona nie czuje nadmiernego optymizmu w sprawie Neymara, ale nie wyklucza uzgodnienia z piłkarzem transferu w przyszłym sezonie, gdy jego klauzula odejścia będzie wynosić 170 milionów euro. Dziś klub może zaproponować PSG któregoś z piłkarzy, jak Ivan Rakitić czy Ousmane Dembélé, który nie jest już nietykalny. Barça nie będzie jednak podejmować szalonych ruchów i nowa oferta ma oscylować wokół tego, co przedstawiono ostatnio, czyli dwuletnie wypożyczenie z opcją nieobowiązkowego wykupienia w 2020 roku za 140 milionów lub też obowiązkowe wykupienie w 2021 roku za 170 milionów. Barcelona deklarowała, że może opłacać pensję zawodnika, ale nie zapłaci za samo wypożyczenie. Realizacja drugiej z wymienionych ofert byłaby jednak uzależniona od kilku czynników. Neymar musiałby rozegrać co najmniej 50% meczów w ciągu dwóch lat, a jedno spotkanie byłoby zaliczone tylko powyżej 45 minut spędzonych na boisku. Barça nadal prosi 27-latka o wykonanie publicznego gestu dotyczącego chęci powrotu na Camp Nou.

AS: PSG poinformowało Real, że jest gotowe negocjować w sprawie Neymara tylko wtedy, kiedy do operacji zostanie włączony Vinicius. Los Blancos trzykrotnie odrzucili tę możliwość i obecnie jej nie rozważają.

Cadena SER: W programie „El Larguero” dziennikarz Manu Carreno poinformował, że Barcelona zamierza zaproponować PSG wypożyczenie z opcją obowiązkowego wykupienia Neymara po roku za 170 milionów euro. Do operacji mają nie być włączani zawodnicy Blaugrany. Zarząd jest nastawiony optymistycznie w tej sprawie.

Guillem Balague: Barcelona ma zaoferować wypożyczenie z opcją wykupienia za 170 milionów, ale PSG oczekuje więcej: 100 milionów, Dembélé i Semedo. Stanowiska obu klubów są od siebie dalekie.

Marcelo Bechler: W Barcelonie panuje wielki optymizm. Dembélé wcześniej był nietykalny, ale teraz może zostać włączony do operacji. Delegacja wylatuje do Paryża, ponieważ klub wierzy, że jest w stanie sfinalizować transfer. Real jest w gorszym położeniu po odmowie włączenia Viniciusa do transakcji, więc PSG wie, że jeśli dojdzie do porozumienia, to z Barceloną.

Sport: Barcelona nie chce zapłacić więcej niż 170 milionów euro przy opcji obowiązkowego wykupienia po dwuletnim wypożyczeniu i 150 milionów po roku. PSG wydaje się jednak niezbyt elastyczne w negocjacjach.

Ivan Rakitić

Mundo Deportivo: Juventus jest zainteresowany Chorwatem, ale nie oferuje gotówki, a tego potrzebuje Barcelona.

Sport: Barcelona i Juventus rozpoczęły rozmowy 19 sierpnia, ale Katalończycy nie zgodzili się na propozycję związaną z wymianą na Emre Cana. Rozwiązaniem może być wypożyczenie Rakiticia z opcją obowiązkowego wykupienia za rok. Ostateczna decyzja może jednak należeć do Chorwata, który początkowo nie tylko chciał wypełnić kontrakt z Blaugraną, ale nawet go przedłużyć.

Cadena SER: Jeżeli transfer Neymara dojdzie do skutku, klub będzie musiał sprzedać niektórych piłkarzy. Jednym z nich może być Rakitić. Ernesto Valverde zawsze był zwolennikiem Chorwata, ale został przekonany przez klub w sprawie ewentualnego odejścia pomocnika.

Oriol Busquets

Sport: Dziś jest kluczowy dzień w sprawie wypożyczenia pomocnika do Twente. Wszystko w tej sprawie jest już gotowe i oczekuje się tylko na podpisanie umowy i oficjalne ogłoszenie przeprowadzenia operacji, co może nastąpić jeszcze dziś. Twente nie będzie miało możliwości wykupienia Busquetsa.

Rafinha

Sport: Brazylijczyk zostanie wypożyczony tylko w przypadku podpisania nowego kontraktu z Barceloną, ponieważ jego umowa wygasa już 30 czerwca. Rafinha musi zdecydować, czy zaakceptuje warunki przedstawione przez klub. 

Atak

Sport: Wysiłki Barcelony skupiają się na Neymarze, ale dyrekcja sportowa szukała również planu B na wzmocnienie ataku. Sytuacja zmieniła się po dobrym występie Carlesa Péreza i Ansu Fatiego z Betisem. Barça uważa, że albo do klubu trafi Neymar, albo atak pozostanie w obecnym kształcie, zwłaszcza, że są szanse na pozostanie Rafinhi na Camp Nou, a do dyspozycji może być też Abel Ruiz.

Fot. Кирилл Венедиктов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

100mln dembele i semedo, zerwał bym negocjacje.
« Powrót do wszystkich komentarzy