Le Monde: PSG nie ma zamiaru sprzedawać Neymara

Łukasz Lewtak

25 sierpnia 2019, 22:22

Le Monde

67 komentarzy

Jak informuje uznana francuska gazeta Le Monde, Paris Saint-Germain nie chce sprzedawać Neymara latem tego roku.

Według doniesień Le Monde emir Kataru Tamim Ben Hamad Al Thani nie ma nawet najmniejszego zmiaru sprzedawać brazylijskiego cracka i przekazał to już prezesowi Paris Saint-Germain Nasserowi Al-Khelaifiemu oraz dyrektorowi sportowemu klubu Leónardo.

Le Monde zapewnia, że przedstawiciele PSG jedynie udają, że wysłuchują ofert za Neymara, a tak naprawdę fakt, że emir Kataru nie zgadza się na odejście Brazylijczyka, uniemożliwia przeprowadzenie operacji. PSG chce pokazać swoją dumę i udowodnić, że jest znaczącą instytucją, która nie ugina się przed kaprysami nawet najsłynniejszego zawodnika. Dlatego też paryżanie nie mają nawet najmniejszego zamiaru pozbywać się Neymara, ponieważ jeśli daliby mu odejść, pokazaliby swoją słabość i wysłaliby do innych klubów wiadomość, że uginają się pod presją piłkarza.

Ponadto odejście Neymara oznaczałoby spadek wartości drużyny i osłabienie jej potencjału ofensywnego. Według Le Monde emir Kataru chce tego uniknąć. Pozostanie Neymara byłoby pozytywnym sygnałem dla całego PSG pod wieloma względami.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po dzisiejszym meczu, i zawzietosci i chęci do gry i woli walki Pereza i fatiego, szkoda wydawać grube miliony na szklanego neymara. Niech gra Perez nawet kosztem dembele a fati niech się ogrywa jako zmiennik i cieszy nas swoją grą
« Powrót do wszystkich komentarzy