Mundo Deportivo: Luis Suárez nie pojedzie na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju

Dariusz Maruszczak

24 sierpnia 2019, 12:00

Mundo Deportivo

2 komentarze

Jak donosi Mundo Deportivo, Luis Suárez niemal na pewno nie pojedzie na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Celestes zmierzą się z Kostaryką 6 września, a następnie ze Stanami Zjednoczonymi 10 września. Oba te spotkania odbędą się w Ameryce Północnej. Suárez w pierwszym meczu LaLigi z Athletikiem doznał kontuzji mięśnia płaszczkowatego w prawej nodze i nie zagra w jutrzejszym starciu z Betisem. Według Mundo Deportivo El Pistolero nie pojawi się na boisku również w trzeciej kolejce Primera División, która odbędzie się tuż przed przerwą reprezentacyjną.

Asystent selekcjonera Oscara Tabareza Celso Otero we wczorajszych wypowiedziach nie potwierdził oficjalnie absencji Suáreza w najbliższych dwóch meczach towarzyskich Urugwaju, ale dał do zrozumienia, że zakłada ze względów czysto zdrowotnych, że napastnik zostanie w Barcelonie, aby zakończyć swoją rehabilitację. Piłkarz Blaugrany wróciłby więc do gry dopiero w czwartej kolejce LaLigi, gdy Katalończycy będą mierzyć się z Valencią.

Kilka dni temu Luis Suárez znalazł się na wstępnej liście zawodników powołanych do reprezentacji Urugwaju, ale pod koniec miesiąca Celestes podadzą ostateczną kadrę, która uda się do Ameryki Północnej. Zdaniem Mundo Deportivo El Pistolero nie będzie w tym gronie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten, no... Sportowa sylwetka :)