La Sexta: Neymar chce zarabiać 35 milionów euro netto na sezon

Julia Cicha

23 sierpnia 2019, 18:30

Mundo Deportivo/La Sexta

197 komentarzy

Codziennie media ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczących potencjalnego powrotu Neymara do Barcelony. Dziś w programie „Jugones” stacji La Sexta poinformowano, że Brazylijczyk chce zarabiać 35 milionów euro netto na sezon, a do tego domaga się pięcioletniego kontraktu.

Oznaczałoby to dla klubu koszt rzędu 350 milionów euro, ponieważ kwota brutto to praktycznie dwukrotność kwoty netto. Taki warunek jest bardzo trudny do spełnienia, szczególnie że już teraz w Barcelonie istnieje problem z przekroczeniem limitu płac zawodników.

Do 350 milionów pensji należy oczywiście dodać koszt samego transferu. Do tej pory mówiło się, że Barcelona zaakceptuje jedynie wymianę, ale ostatnia oferta zaprezentowana PSG opiewała ponoć na około 150 milionów euro do zapłacenia po dwuletnim okresie wypożyczenia. Inwestycja w powrót Neymara to więc potencjalnie nawet pół miliarda euro.

Josep Pedrerol ze wspomnianego programu "Jugones", który specjalizuje się raczej w doniesieniach dotyczących Realu, uważa, że dla Los Blancos takie sumy nie byłyby problematyczne. W Madrycie uważa się Neymara za gwiazdę światowego formatu wartą takich pieniędzy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od dłuższego czasu powstrzymuję się od komentowania, bo po prostu nie ma sensu. Ale dzisiaj mi przyszło do głowy jedno pytanie, kiedy Neymar zagrał ostatnio w jakimś meczu? początkiem czerwca w meczu z Katarem? gdzie wcześniej "leczył" kontuzję przez większą część drugiej połowy sezonu? Podejrzewam, że umiejętności piłkarskich się nie traci tak nagle, ale obecnie on jest niewiadomą. Możliwe, że pozostały mu w głowie stare schematy i zaskoczy, ale jeśli zaskoczy to pogra do czasu pierwszej kontuzji albo najbliższej imprezy u siostry czy też innych znajomych.

Cały czas się czyta, że Neymar wyrazi oficjalnie chęć, jak Barca wykona "pierwszy krok". Ile tych kroków jeszcze mają zrobić? A to oferta za niska, a to może za chwile nie będzie mu się podobało z kim gra, a może Barca będzie musiała mu ściągnąć kolejnego kolegę bo jak nie to on nie będzie grał, strzeli focha, złapie kontuzję alebo jeszcze coś innego.

Jeśli żeczywiście chce wrócić do Barcelony to wydaje mi się że to jednak nie on powinien dyktować warunki.

Pozdrawiam :D

@Krecony88 Zgadza się.Jakby mu zależało żeby wrócić do Barcelony to uciął by te spekulacje publicznie że chce grac tylko w Barcelonie a nie wykręca się że oferty są mało poważne i on nie chce ryzykować.

@Krecony88 rzeczywiście przez "rz" jak coś

@socha ups :D faktycznie
« Powrót do wszystkich komentarzy