Marc Bartra: Energia przekazywana nam przez kibiców sprawia, że Betis może być wśród najlepszych zespołów w Hiszpanii i w Europie

Julia Cicha

23 sierpnia 2019, 19:30

Diario de Sevilla

8 komentarzy

Były piłkarz FC Barcelony Marc Bartra udzielił wywiadu dziennikowi Diario de Sevilla przed meczem Barçy z Betisem. Obrońca nawiązał m.in. do tego starcia.

Jaka jest idea gry Rubiego? Jakiego stylu pragnie dla Betisu?

Musimy aktywnie uczestniczyć w grze, chcieć wygrać każdy mecz, to się nie zmienia. Zmieniają się niektóre szczegóły, nie tylko samo ustawienie, jest też wiele innych rzeczy. Rubi wszystko przygotowuje, akcje z piłką i bez niej. Chce dojść do perfekcji, pracować, by być na odpowiednim poziomie. wiemy, że dzięki pracy i wysokim celom możemy daleko zajść, co jest ważne.

Po zmianie trenera jesteście w trakcie adaptacji do nowego pomysłu na grę?

Szczególnie na początku sezonu z nowym trenerem i nowymi kolegami w wielu aspektach gry trzeba zaczynać od zera. Od pierwszego dnia wszystko posuwa się do przodu niezależnie od wyników. Pierwsze spotkanie nie zakończyło się oczekiwanym wynikiem, ale poziom gry i wrażenia były dobre. Nawet lepsze niż w wygranych meczach presezonu.

Co musisz poprawić, żeby wrócić do swojej najlepszej wersji, która dała ci powołania do reprezentacji?

Moje dwa cele to jak najwyższa pozycja Betisu oraz gra w reprezentacji. Mój osobisty cel zawsze jest niezmienny. Myślę, że dużo zależy od tego, żeby grać na najwyższym poziomie, ale i by drużynie dobrze się wiodło. Obyśmy walczyli o najwyższe lokaty.

W niedzielę Barcelona zagra bez Suáreza i Dembélé oraz z Messim niebędącym gotowym na 100%. To dobry moment na wizytę na Camp Nou?

Tam trzeba rozegrać perfekcyjny mecz. Barça może i ma kilku kontuzjowanych graczy, ale jej inni piłkarze w każdej innej ekipie występowaliby w podstawowym składzie. Postaramy się zdobyć trzy punkty, bo jesteśmy Betisem, dobrze gramy i jesteśmy odpowiednio nastawieni do walki.

Jaką wiadomość przekażesz kibicom?

Uważam, że energia, która zawsze jest wokół nas, jest bardzo ważna. Ona również pomaga nam zdobywać punkty, a tutaj mamy ogromny potencjał. Ostatnio od razu po wejściu na boisko doping przyprawił mnie o gęsią skórkę. Straciliśmy gola, a fani dalej nas wspierali. Chcemy wygrać, by ich uszczęśliwić. Wierzę, że jeśli będą z nami i my damy z siebie wszystko, mamy potencjał, by być wśród najlepszych w Hiszpanii i w Europie. Nie chodzi o pełne trybuny, to o sposób, w jaki kibice przeżywają mecz i w jaki przekazują nam swoje emocje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Marc dobry jesteś chłopak ale Bale Cię dogoni

napewno Betis w tym sezonie bedzie jednym z ciekawszych zespołów w lidze ale chyba go poniosło z tą eurpoą

Szkoda, że Barca nie ma takich kibiców, oni naprawdę mogą sporo zmienić w trakcie meczu.

ah pamiętny rajd z Balem jego :/ chyba głównie z tego bedzie wspominany :/

Nie no w Hiszpanii owszem, ale przy trwającej w Europie "Dominacji Angielskiej" nie widzę na to szans ;)

Szkoda, że gdy odchodził do Borussi to za tak śmieszna kwotę