Rubi: Pracowałem z Neymarem, jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy na świecie

Łukasz Lewtak

24 sierpnia 2019, 13:30

AS

3 komentarze

Trener Betisu Rubi wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym meczem jego zespołu z FC Barceloną na Camp Nou w drugiej kolejce LaLigi. Szkoleniowiec mówił m.in. o absencjach w zespole Blaugrany, a także o Neymarze.

- Bardzo byśmy się pomylili, gdybyśmy uznali, że przez kontuzje Barcelona nie jest Barceloną. Messi to inna sprawa, ale Barça może być osłabiona brakiem jakiegoś piłkarza, tak jak my, ale nadal będzie Barçą. Trzeba odważnie podejść do tego spotkania, zdając sobie sprawę z tego, że każdy zawodnik, jakiego wystawią rywale, będzie dobry. Uważam, że drużyna powinna piąć się w górę krok po kroku, jednak zdajemy sobie sprawę z trudności tego meczu. 

- Jeśli ktoś ma zbyt duży respekt w stosunku do rywala, na starcie przegrywa 0:1. Trzeba być odważnym, ale nie można popełniać głupot. Trzeba dobrze wybierać momenty, w których opłaca się stosować pressing i ryzykować. Kiedy przygotowujemy się do meczów, patrzymy na ostatni punkt odniesienia, a w zeszłym sezonie rozegraliśmy wspaniały mecz na Camp Nou. Oby wyszło nam kolejne takie spotkanie.

- Rozważamy wszystkie opcje, trenowaliśmy z czwórką i piątką obrońców. Jeśli chodzi o Borję Iglesiasa, to ma bardzo małe szanse na występ w tym meczu. Jego skręcenie jest dość poważne.

- Myślę, że Messi zagra od początku. Jednak oczywiście to Barcelona wie, jaka jest sytuacja, nie ja. Wolałbym, żeby Messi był przeziębiony.

- Nie mnie decydować, czy Barcelona powinna sprowadzić Neymara, czy nie, jednak pracowałem z nim i jest jednym z pięciu najlepszych piłkarzy na świecie. To cudowne mieć takiego zawodnika w zespole.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy Rubi jest byłym asystentem LE?

Od dwóch lat nie gra w topowej lidze, w LM szału nie robi, więc ciężko ocenić czy dzisiaj jest piłkarzem lepszym niż Salah, Mane czy Sterling :)

Wiemy na pewno, że jest piłkarzem droższym.