Mundo Deportivo: Oriol Busquets odejdzie na wypożyczenie do Twente

Dariusz Maruszczak

22 sierpnia 2019, 21:55

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, Oriol Busquets wybrał już swój nowy klub. Pomocnik odejdzie z Barcelony B do Twente na zasadzie wypożyczenia.

20-latek ma przenieść się do holenderskiego klubu na jeden sezon. Twente nie zapewniło sobie opcji wykupienia pomocnika, a operacja ma zostać sfinalizowana już jutro. Busquets będzie miał okazję do gry w znacznie lepszej lidze niż Segunda División B. Twente awansowało bowiem w poprzednim sezonie do Eredivisie. Pomocnik Barcelony B spotka się w drużynie beniaminka z trzema byłymi zawodnikami młodzieżowych zespołów Blaugrany: Aitorem Cantalapiedrą, Julio Pleguezuelo i Javierem Espinosą.

Kontrakt Busquetsa obowiązuje do 2021 roku, ale Barcelona ma opcję przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia pomocnika wynosi 200 milionów euro. Barça wiąże przyszłość ze swoim wychowankiem, dlatego chce, żeby ograł się on na wypożyczeniu, a w przyszłości wrócił do klubu. O Busquetsa rywalizowała również inna holenderska drużyna Utrecht.

Mundo Deportivo informuje też, że Juan Miranda wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Lewy obrońca jest blisko Schalke, ale nie ma pewności, czy trafi do tego klubu. Miranda wciąż rozważa otrzymane propozycje z takich zespołów jak Borussia Mönchengladbach czy Olympique Marsylia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje mi się, że to bardzo dobra decyzja. Wydaje mi się, że Puig czy Miranda też powinien pójść tą drogą i pójść np do Utrechu, dużo by mu dało to wypożyczenie. W Holandii jest z kim grać, jest PSV, Ajax, Feyenoord czy AZ.

Najprawdopodobniej to pierwsze wypożyczenie, później będzie drugie do nieco lepszej drużyny i ostateczne pozbycie się za grosze. Mam nadzieję, że się mylę i chociaż z 15-20 na nim ostatecznie zarobią.

Szkoda ze go Ajax nie chciał, podobny styl do Barcy ale cóż. Może pogra w tym Twente :)
konto usunięte

Ciekawi mnie w tym momencie jedna rzecz, na jakich warunkach funkcjonuje ta "współpraca" z Utrecht'em ? Skoro mieli mieć pierwszeństwo, co do wypożyczeń piłkarzy od nas ?

Bardzo dobra decyzja !! Obecnie największe talenty wychodzą z ligi Holenderskiej lub Francuskiej. W Holandi gra jest bardzo techniczna , wiec chłopak się rozwinie i za dwa lata może będzie dobrym graczem.
Lub tez przepadnie przez naszego trenera i zarząd w nie ład lub sam noe podoła pressi... ahh ile jest tego lub i co musis chłopak zrobić żeby być na szczycie...