Sport przedstawia kary finansowe, które Barcelona może nałożyć na Ousmane'a Dembélé

Julia Cicha

21 sierpnia 2019, 20:00

Sport

91 komentarzy

Wczoraj w mediach pojawiły się informacje, że Ousmane Dembélé może zostać ukarany finansowo przez Barcelonę za ukrycie swojej kontuzji i niepojawienie się na badaniach medycznych w sobotę i wylot do Senegalu. Choć agent zawodnika zaprzeczył tej podróży i zapewnił, że Francuz nie zdawał sobie sprawy z urazu aż do poniedziałku, wciąż istnieje możliwość ukarania napastnika. Sport przedstawia dziś możliwe scenariusze.

Obecne porozumienia LaLigi ze Stowarzyszeniem Hiszpańskich Piłkarzy określa podobny brak dyscypliny jako bardzo ciężki. W regulaminie dyscyplinarnym wyraźnie określono podstawy, którymi mogą kierować się kluby, karząc zawodników. W tym przypadku mowa konkretnie o punkcie 6.5 regulaminu, który mówi o „nieposłuszeństwie, które doprowadzi do ciężkiego braku dyscypliny lub mocno zaszkodzi klubowi”. Nieposłuszeństwo Dembélé spowodowało, że będzie on poza grą przez pięć tygodni, co z pewnością szkodzi Barcelonie.

Barça może zawiesić zatrudnienie oraz pensję piłkarza na okres od 11 do 30 dni w zależności od okoliczności. Nie bez znaczenia może być tu fakt, że nie jest to pierwszy problem z zachowaniem Dembélé. Gdyby doszło do zawieszenia na 11 dni, Francuz straciłby około 360 tysięcy euro netto. W przypadku 30 dni kwota ta wyniosłaby nieco ponad milion euro.

Jeśli nie dojdzie do zastosowania tak radykalnych środków, napastnik może otrzymać karę w wysokości 215 tysięcy euro brutto. Kwotę oblicza się następująco: najpierw bierze się 25% z pierwszych stu tysięcy zarobków piłkarza (a więc 25 tysięcy), a do tego dodaje się maksymalnie 10% z nadwyżki powyżej tych stu tysięcy. Jako że Dembélé zarabia około 2 miliony euro brutto, 10% ze 1,9 miliona daje 190 tysięcy. Po dodaniu wcześniejszych 25 tysięcy otrzymujemy maksymalną karę 215 tysięcy euro brutto.

Kolejnym scenariuszem jest zakwalifikowanie wykroczenia jako średniego wśród tych bardzo ciężkich. Wtedy kara może wynieść maksymalnie 150 tysięcy euro brutto. Najniższa przewidziana kara dla bardzo ciężkich przewinień to około 76 270 euro brutto.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I wychodzi dawanie młodym gwiazdeczką pensji na poziomie kilkunastu milionów rocznie. W Borussii zarabiał kilka razy mniej i jakoś miał bodziec żeby dawać z siebie więcej i być bardziej profesjonalnym poza akcją z jego odejściem. Gdyby w Barcelonie dano mu na starcie pensję np. 4 czy 5 milionów na pewno nie byłoby to krzywdą a gdyby się pokazał przez jeden czy dwa sezony można pomyśleć o jakiejś podwyżce. A tak wszystko dostał na tacy i ma wywalone bo w kilka lat się dorobi i w CV ma grę w Barcelonie to i do Chin go kupią z taką pensją.
Popatrzmy jak zarząd rozwiązał zakontraktowanie Umtitigo przyszedł dostał pensję nie za wysoką w pierwszym sezonie zapracował na podwyżkę i dostał są efekty to i podwyżka i to jest chyba normalne podejście do sprawy a nie burzenie drabinki płacowej dla młodzika który kładzie lachę na wszystko. Ciekawi Mnie tylko ile chciałby zarabiać gdyby wszedł na poziom piłkarski na który pozwala mu jego talent to pewnie i z 25 by nie wystarczyło. Popatrzmy ile lat na najwyższym poziomie gra Nasz rodak Lewandowski w Bayernie i zarabia 15 milionów rocznie a staż w drużynie też nie krótki a tutaj 20 latek na start dostaje 12. Niepojęte co robią z tym klubem.

Napisałem kiedyś, że wszystko zależy od jego głowy. Talent ogromny, ale czy głowa nadąży. Obserwuję go bacznie od pierwszego meczu w presezonie. Masa strat, niecelne podania i to w pierwszym kontakcie z piłką w ogóle. Nonszalancja, dziwne wybory. Do tego to jak się prowadzi poza boiskiem... Trzeba to po prostu powiedzieć jasno - Dembele to piłkarz o niskiej inteligencji. Prosty chłopak z wielkim talentem, lecz małym pomyślunkiem, który trafił do najlepszego klubu na świecie zarabiający krocie. Jeden przebłysk na kilka spotkań, kontuzja na 5 tygodni i powtórka z rozrywki. Dembele nie ma pojęcia co to jest profesjonalizm. Żyje z dnia na dzień, nie przejmuje się niczym. Jest leniem. To już trzeci sezon. Ten sezon go weryfikuje. Jak na razie, moim zdaniem, jest po za klubem.

Juz dawno temu bylo wiadomo ze on jest skonczony. Nie dość ze jest glupi to jeszcze co chwila lapie kontuzje.

On nie dojrzal do gry w profesjonalnym klubie takim jak Barcelona.Sprzedac jak naszybciej choc troszke odzyskas kasy.

Czarno to widzę

sprzedajmy go do Psg i kupmy Lacazeta bedziemy mieli wiecej pożytku

Taki czlowiek kary finansowe ma gleboko... Wiadomo gdzie.

Jeśli ta kontuzja głównie jest z jego winy to już teraz powinien dostać karę typu transfer. Może iść do psg jeśli tak bardzo go tam chcą

Niestety sprawdziły się plotki sprzed transfery mówiące o tym, że jest rzekomo po prostu tępy. Na koszulce powinien mieć napisane "Debile" chyba, a nie Dembele. Kibicowałem, trzymałem kciuki, do pewnego momentu chciałem zrozumieć, ale jednak to nie ma sensu, a on na to po prostu nie zasługuje. Zacząłbym go traktować jak przysłowiowego psa (z całym szacunkiem dla tych wspaniałych zwierząt). Zero litości.

Ale co to zmieni, że on zapłaci tyle i tyle jak patrząc na jego podejście można przypuszczać, że kasa nie ma dla niego takiego znaczenia. Zostawić go na trybunach na 2-3 mecze, dołożyć dodatkowe sesje treningowe, niech posprząta szatnię po kolegach przez parę dni. Najprostsze metody wychowawcze są często najlepsze. Nie wiem jak z nim jest, ale jeśli te kontuzje to faktycznie w sporej mierze jego nieprofesjonalne podejście i zaniedbania to jest to kompletny brak szacunku do drużyny. Z jednej strony buntował się w BVB i za wszelką cenę chciał przyjść do nas, a teraz wygląda jakby samo przyjście było celem i szczytem jego możliwości, a nie gra na najwyższym poziomie. Odnoszę wrażenie, że te ostatnie 2 lata przeciekły mu przez palce a w kolejny wchodzi znowu z urazem i rozbratem z piłką na miesiąc. Tutaj wygląda jakby on po prostu nie dorósł do gry w takim klubie i na takim poziomie. Nie dziwię się, że coraz mniej osób pokłada w nim nadzieję, bo trudno liczyć, że on przez 2-3 miesiące jest w stanie utrzymać wysoki poziom, skoro na razie nie umie tego zrobić przez jeden mecz. Trzymam za niego kciuki, chciałbym, żeby się mu udało odnieść sukces w Barcelonie, ale on musi dać z siebie 200%, inaczej nie ma takiej możliwości. I musi to wyjść od niego i z jego głowy, bo wypływ kasy z rachunku bankowego jestem pewny, że nic nie zmieni w tej materii.

Dowalić mu najwyższą maksymalną... Może wtedy się ogarnie

Patrząc na czas jaki spędził w naszym klubie stwierdzam ,że nic z niego nie będzie ,te wszystkie akcje poza boiskowe i styl w jakim się prowadzi dobrze nie wróży. Chłopak talent może i ma ale to nie wszystko by osiągnąć sukces w sporcie na takim poziomie , trzeba mieć też poukładane w głowie czego jemu ewidentnie brakuje. I nie można zawsze tłumaczyć go ze jest młody itp. i popełnia błędy . Na świecie są miliony chłopaków którzy kopia piłkę i tylko nie liczni dostają możliwość grania na takim poziomie i zarabiania tak ogromnych pieniedzy. I choćby ze względu na pieniądz jaki dostaje za granie powinien podchodzić do tego profesjonalne, skoro tego nie potrafi nie powinien znajdować się w tym klubie i na takim poziomie piłkarskim. Zobaczycie to będzie drugi Balotteli , powinniśmy go sprzedać jak najszybciej puki jest coś wart .

Od urazu Dembele troszkę już minęło a ja dalej nie rozumiem jak można być takim dzbanem? Myślałem, że jak chłopak trafi do klubu swoich marzeń, do zespołu, gdzie będzie mógł zarabiać kokosy to będzie wypruwał flaki, aby dać Barcelonie puchary. On jednak jeszcze nie dorósł. Dalej jest małym chłopczykiem, który nie ma odpowiednio ułożonej hierarchii wartości. Granie w gry czy wycieczki rodzinne są dla niego ważniejsze niż profesjonalne podejście do piłki. Szkoda, bo widziałem w nim wielki potencjał. Najtrudniejsze pytanie to co z nim zrobić? Sprzedać za połowę ceny, którą się dało czy spróbować po raz kolejny wymusić na nim zmianę stylu życia? Na razie znów trzeba trzymać kciuki za jego szybki powrót do zdrowia.
konto usunięte

W. ... ..c c....a z druzyny i tyle

I on kosztował 125 mln € ???????????? Wspaniały interes zrobiła Barca

Jak się płaci 12 mln komuś za nic to takie są tego konsekwencje. Od 2 lat facet jak nie leczy się to gra na playu i tyle mamy z niego pożytku. No i brakuje mu trenera z prawdziwego zdarzenia, który by go ogarnął. Przy Valverde praktycznie każdy się marnuje

Dziwne zasady, że na zwolnieniu lekarskim można nie wypłacić pensji. Mam nadzieję, że wszystkiego nie przehulał w tym Senegalu.

Po 1 . Chłop źle się wozi po za boiskiem bo granie na konsoli to późnej nocy nic dobrego nie wróży , przemęczenie i te sprawy a to wpływa na organizm
Po 2 . Dembele jest w Barcy dwa sezony a nie widać żeby przybrał na masie mięśniowej i to może mieć wpływ na urazy bo mięśnie nie są wzmacniane
Po 3 . Chłop zarabia 12 mln rocznie a w BVB tylko 2 i to powoduje że odcina mu prąd po kopułą
Po 4 . Pomyślcie ile chłopaków na świecie chciałoby być na miejscu Dembele i mieć okazję nosić koszulkę Barcy, oni robiliby wszystko żeby im się udało odnieść sukces

z tej mąki chleba nie będzie

Idealny przykład naszych poczynań na rynku transferowym i kształcenia młodego zawodnika w klubie.

Przy takich zarobkach to jakbym ja dostał karę 150 tys to bym się zaśmiał.
Z piłkarzami krótko. Wstrzymać pensje na miesiąc żeby taki grajek to naprawdę odczuł

Kiedy on zniknie wreszcie z głównej strony,chyba nie jak odpali bo tu będzie 8lat wisiał

Przywalić mu ten milion - może w koncu coś do niego trafi.

Teraz to już trzeba z nim krótko. Albo się załatwi mu dobrego przyjaciela wychowawce albo traktować go ostro

Sprzedac /zamienic, koniec z klepaniem po plecach bo to poprostu nie dziala

Jak tak człowiek czyta te wszystkie nowości to ręce opadają. Tyle kasy Barca wyrzuciła ostatnio w błoto ,że szok. Za Cou i Dembusia grubo przeplsciliśmy teraz jak za dwóch odzyskamy 150 mln to będzie dobrze. Nasze ostatnie transfery to tragedia tylko De Jong i Arthur na plus bo Filmowiec narazie nie zachwyca i może podążyć ścieżką wielkiej dwójki. I jeszcze na domiar złego nie wywalili po ostatnich kompromitacjach naszego wspaniałego trenera, który kunsztem taktycznym dorównuje pomału do boskiego Diego czyli podaj do Messiego on coś wykombinuje.

Jaki trener tacy zawodnicy :(

A jutro żeby odreagować kupi sobie lizaka i będzie dalej zadowolony ze swojego postępowania.

Kluby muszą zacząć wpisywać w kontraktach surowe kary w milionach za takie akcje

Gość nie zasługuje, żeby być zawodnikiem Barcelony. Mam nadzieję, że odejdzie jeszcze tego lata. Zamiast Coutinho powinien odejsc ten dzieciak.

Ciekaw jestem ilu mu zwolennikow ubyło. Ciągłe gadki o slynnym odpalaniu i jakos ten zapłon szwankuje. Pamietacie przeciez goscia o nazwisku Quaresma. Przychodzil za rownie wielka kase tylko winnych czasach. Potencjał przynajmniej techniczny miał ogromny, wiekszy od Ronaldo i.co? I lipa ale wtedy przynajmniej wczesniej sie poznano na podobnym.dziwaku.

Do.ku,,,y nedzy wystarczylo zmienic trenera i przynajmniej bylaby 100proc pewnosc co.do Dembele oraz Coutinho czy sa w stanie tu grac na wysokim poziomie czy nie. Lepiej poswiecic te setki mln dlla trzymania tejj ofiary na ławce trenerskiej. Jak zawodnik daje ciała sppoznia sie itd to.kto do.cholery odpowiada w pierwsse kolejnosci za ustawienie go? Kto wpisuje uczniowi uwage,nizsze sprawowanie czy tam gnoi go za spoznianie sie jak nie nauczyciel w pierwszej kolejnosci? Przeciez nie od razu dyrektor czy jakis tam kurator. Sam bym olewał sprawe jakbym.mial takiego wychowawce w szkole. Ok fajnie do czasu, mozna porobić waksy, olewac nauke, on poklepie po glowie ale pozniej czlowiek placze kilka lat pozniej dlaczego nie miał bata nad sobą i kogos kto poprowadzi i podpowie.

To tylko.swiadczy,ze obecna Barca to towarzysztwo wzajemnej adoracji, gdzie finansami i transferami zajmuja sie matoły, za trenera trzymają kukłe a najwazniejsi gracze im przytakują robiac sobie prywatny folwark. Zaczyna mi sie wydawac, ze czasy Gasparta juz sa przy obecnych małym pikusiem a zobaczymy ile syfu wyjdzie jeszcze.

Ja cisne po bartku i pragmatyku od dawna i wszystko sie sprawdza. Bedzie jeszcze gorzej, zobaczycie.

Nic mnie nie cieszy tak jak strata mojego somsiada, więc proszę o milion kary dla chłopaka xD

Wyjebać go w końcu i spokój będzie

Wiecie czego się boję? Że za miesiąc będą kolejne niewypały w postaci Griezmanna kopiącego się po czole bo nie gra na swojej pozycji i Arthura bo coś tam. Za dużo czekamy, a nic nie dostajemy.

Gdzie twarz są ci co piszą że Ney pajacuje i są z nim problemy.
To co powiecie i dembele pajacuje i co lepsze gra PIACH

Nie "może" a "musi" wraz z degradacją do drużyny rezerw

Szczerze jeszcze tydzień lub dwa tygodnie temu byłem przeciwny sprowadzeniu Neymara bo wierzyłem w Dembele, ale po tej ostatniej akcji jestem przekonany, że chłopak się nie zmieni i rośnie nam "Balotelli" no może do Włocha mu daleko ale wiecie co mam na myśli... Na dzień dzisiejszy Neymar jest nam po prostu potrzebny, a jeszcze bardziej jest nam potrzebny ktoś taki jak Dembele ale oczywiście z ogarniętą głową i bez kontuzji co tydzień, czyli młodzik z potencjałem na wielka gwiazdę piłki nożnej.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Co to dla niego czy też innego "topowego" kopacza zapłacić milion czy dwa.
Kary finansowe powinny być adekwatne do poziomu zarobków. Może wówczas by bardziej bolało...

Karać, niech płaci im więcej tym lepiej.

"W przypadku 30 dni kwota ta wyniosłaby nieco ponad milion euro."
Świat zwariował - przeciętny kopacz dostaje 12 mln euro rocznie

Przyda sie na Neymara :D

Barcelona niech sobie sama nałoży na siebie karę za sprowadzenie patałachow

Zabrać mu PlayStation

Największą karą dla Dembele będzie odejście z Barcy tak to widzę pozbyć się typa który kompletnie nie nadaje się na top poziom. Talent ogromny ale głowa jak Balo. I dodatkowo ban na wszystkie konta typu Origin Steam etc

Niech dostanie szlaban jak dziecko, 0 kompa, 0 konsoli, tylko do nauki :D

Jego słaba gra to tez w dużej mierze wina klubu. Chłop w Borussi wymiatał, a tutaj zapomniał jak się gra w piłkę?
Dobry przykład to Paco, grał u nas i średnio to wyglądało, poszedł do innego klubu, strzela na zawołanie.
Ktoś powie, że styl nie ten, nie pasuje do zespołu, to kto w takim razie pasuje? Dembele nie, Malcom nie, Coutinho nie? A wszyscy potrafią bardzo dobrze grać w piłkę.

Wyłączyć mu prąd po 22:00, to najgorsza kara dla niego

Najlepszą karą a zarazem ulgą dla Barcy była by sprzedaż tego jełopa. Przepraszam, że tak pisze, ale po tym co odpierdzielił ostatnio nie potrafię inaczej o nim mówić, pisać. Transfer totalnie nie udany. Myślałem, że opanuje się po transferze do Barcy, ale niestety tak się nie stało. Nie dość, że podatny na kontuzje to na dodatek nie potrafi nie potrafi się zachować nawet w takim klubie jak Barca. Po sezonie sprzedać i zapomnieć o nim jak najszybciej.

Kolejny bzdurny artykul na tej stronie. Dembele zarabia ~12M/rok ale Brutto

Kary go zniechęca na jakiś czas. Sprzedać szybko i zapomnieć.

Przyblokować go na 30 dni, jeśli się nie ogarnie to szukać punktów by przedłużać karę.
W okienku zimowym go sprzedać.

Sprzedać jeśli znajdzie się jakiś głupiec który zainwestuje w Pinokia.