AS: Real Madryt utrzymuje praktycznie codzienny kontakt z Neymarem

Przemek Borecki

20 sierpnia 2019, 19:58

AS

17 komentarzy

Jak podaje AS, Real Madryt znajduje się w najlepszym położeniu ze wszystkich klubów w kwestii transferu Neymara z PSG. W Madrycie oczekuje się, że Brazylijczyk trafi na Santiago Bernabéu.

Klub ma pracowników, którzy utrzymują dobre relacje z Neymarem i jego ojcem. Mowa przede wszystkim o Junim Calafacie. Jest on łącznikiem, który pozwala ekipie Los Blancos czynić postępy w sprawie transferu Brazylijczyka, bez konieczności wypraw do Paryża lub przechwalania się stanem negocjacji. Kontakty ze środowiskiem cracka są powtarzane prawie codziennie.

Ideą Florentino jest wyjaśnienie PSG, że madrycki klub nie negocjuje za ich plecami z Neymarem, co nie oznacza, że jeśli sytuacja Neya jest niestabilna dla paryskiego klubu i musi on opuścić Paryż, to Madryt nie ma dobrej pozycji, by wyświadczyć "przysługę" zaprzyjaźnionemu klubowi.

Nie zapominajmy jednak, że prawdziwym celem Realu, przede wszystkim strategicznym, jest Kylian Mbappé. Oczywistym jest, że jeśli madrycki klub pozyska teraz Neymara, trudno uwierzyć, że zaledwie rok później PSG zgodzi się im również sprzedać utalentowanego Francuza. A Real nie chce obciążać się kosztami kupna Neymara, zamiast pozyskać gracza, który, wszystko na to wskazuje, będzie wiodącą postacią przez wiele lat.

Oznacza to, że jeśli Al Khelaifi i Leónardo nie dojdą do porozumienia z Barçą i będą musieli dać odejść Neymarowi, gdyż kibice PSG nie dadzą mu żyć, Real Madryt pojawi się „na ratunek”. Wiadomo już jednak, że Zidane patrzy teraz tylko na Francuza, który gra w Manchesterze, a nie w Paryżu. Jeśli Real ma wydać ogromne pieniądze na jakiegoś zawodnika, przeznaczy je na zakup Paula Pogby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Perez bierz płac i płacz:)
« Powrót do wszystkich komentarzy