RAC1: Spotkanie zarządu w sprawie złożenia ostatecznej oferty za Neymara

Przemek Borecki

19 sierpnia 2019, 20:00

Mundo Deportivo

71 komentarzy

Barcelona wciąż pracuje nad tym, aby spróbować podpisać kontrakt z Neymarem. Klub pragnie pozyskać Brazylijczyka i analizuje wszystkie scenariusze, aby móc przedstawić ofertę, która przekona PSG. Wszystko to odbywa się w momencie, gdy przyczajony Real Madryt stara się przekonać gracza, wiedząc, że Al Khelaifi preferuje sprzedaż Neymara do klubu ze stolicy Hiszpanii.

Rozgłośnia radiowa RAC1 poinformowała, że tego ranka najważniejsze osoby w FC Barcelonie zgromadziły się w biurach klubu, aby przeanalizować sytuację i ukształtować ostateczną ofertę za Neymara, która zostanie przedstawiona PSG. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Bartomeu, wiceprezydent Enrique Tombas, członek zarządu Javier Bordas, dyrektor generalny Òscar Grau, dyrektorzy sportowi Éric Abidal i Ramon Planes, a także pośrednik André Cury, będący pracownikiem klubu i łącznikiem z rodziną Neymara.

To spotkanie miało na celu dalszą analizę sytuacji Neymara i ustalenie nowej propozycji, która powinna być ostateczna, ponieważ mamy już 19 sierpnia. Według RAC1 będzie ona już formalna i na piśmie. W zeszłym tygodniu podczas wizyty Abidala i Bordasa w Paryżu Barça zaproponowała, aby gracze tacy jak Coutinho i Rakitić wzięli udział w operacji, ale konieczna jest zmiana oferty, ponieważ Brazylijczyk został wypożyczony do Bayernu, a Chorwat nie jest chętny do przenosin.

Idealnym rozwiązaniem dla Barçy jest wypożyczenie Neymara z nieobowiązkową opcją wykupu, w stylu zaakceptowanym przez klub wraz z odejściem Coutinho do Bayernu. Oczywiście to skomplikowane, żeby PSG zaakceptowało ofertę, która nie wiąże się z obowiązkowym wykupem zawodnika. Według RAC1 propozycja Blaugrany obejmuje jednak na razie właśnie opcję, nie obowiązek kupna. 

Wspomniane spotkanie miało charakter przygotowawczy przed ponownym wyjazdem do Paryża. Éric Abidal jest osobą odpowiedzialną za rozmowy z Leónardo Araujo, dyrektorem sportowym PSG. Francuzi wciąż nalegają na 222 miliony za Neymara, ale wiedzą również, że mają z nim problem i że czas na znalezienie rozwiązania się kończy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja uważam, że Juve "wydyma" wszystkich i zgarnie Neymara za Dybalę - wiadomo, niższe podatki we Włoszech itp. co wydaje mi się, jest na rękę rodzince Neymarow...

@Bartosh Jedynym który wydyma wszystkich w tej sytuacji będzie Neymar I to niezależnie gdzie trafi czy gdzie zostanie i tak kogoś wydyma

@Bartosh

Krystyna by sie obrazil jakby go sciagneli....

@maroon zgadzam się z tym co napisałeś w 100%!
« Powrót do wszystkich komentarzy