Philippe Coutinho: Chcę zostać w Bayernie na dłuższy czas

Radek Koc

19 sierpnia 2019, 16:30

Sport

176 komentarzy

Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany przez Bayern Monachium i wziął udział w swojej pierwszej konferencji prasowej. Poniżej zapis odpowiedzi udzielonych przez Brazylijczyka.

Debiut w najblizszy piątek: Przeprowadziliśmy trochę badań z lekarzami jeszcze w Barcelonie. Wziąłem tam również udział w kilku sesjach treningowych. Można powiedzieć, że przygotowałem się w możliwie najlepszy sposób, aby być gotowym do gry jak najszybciej. Nie mogę się doczekać poznania moich kolegów z drużyny i gry. 

Pozycja na boisku: Moją ulubioną pozycją jest ta zajmowana przez piłkarza z numerem "10". Właśnie tam czuję się najlepiej. O tym zadecyduje jednak trener. Jestem tutaj, aby pokazać moją najlepszą wersję. To jest mój cel, niezależnie od zajmowanej pozycji. 

Pobyt w Barcelonie: Dużo się tam nauczyłem i również sporo wygrałem. Kwestia zaufania jest dla mnie bardzo ważna. W Barcelonie nie wszystko wyszło tak, jak tego chciałem. To jednak już przeszłość. Bayern jest moim nowym klubem. Chcę tutaj zostać na długo i wygrać wiele trofeów. 

Projekt sportowy Bayernu: Zaprezentowany projekt jest bardzo interesujący i ambitny. Ja też jestem ambitny, lubię rywalizację i chcę wygrywać tytuły. Rozmawiałem z Thiago Alcântarą oraz z Rafinhą. Powiedzieli mi wiele pozytywnych rzeczy na temat Bayernu. Otrzymałem od nich bardzo dobre informacje. Kiedy zapoznałem się z projektem klubu, już od pierwszej sekundy miałem wielką ochotę przybyć do Niemiec. 

Presja: Muszą dać z siebie wszystko niezależnie od zajmowanej pozycji na placu gry. Bayern ma bogatą historię i noszenie koszulki z numerem "10" jest powodem do wielkiej dumy. Jestem świadomy dużej presji. Wiem, że dużo się ode mnie oczekuje. Jestem jednak pewny, że będę grać, jak tylko najlepiej potrafię. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę, że na pozycji "10" w Bayernie pokaże swoja najlepszą wersje. Szkoda, że u nas mu nie wyszło, pewnie gdyby w Barcy nie było Messiego to grałby na jego pozycji.

« Powrót do wszystkich komentarzy