Oficjalnie: Porozumienie ws. wypożyczenia Philippe Coutinho do Bayernu Monachium

Ela Rudnicka

19 sierpnia 2019, 10:17

FCBarcelona.es

155 komentarzy

Jak podaje oficjalna strona internetowa klubu, FC Barcelona i Bayern Monachium doszły do porozumienia ws. wypożyczenia Philippe Coutinho na sezon 2019/20.

Niemiecki klub zapłaci Barcelonie 8,5 miliona euro i pokryje pensję piłkarza. Porozumienie przewiduje również opcję wykupu zawodnika przez Bayern za 120 milionów euro.

Klub dziękuje piłkarzowi za oddanie i poświęcenie drużynie oraz życzy powodzenia w kolejnym etapie piłkarskiej kariery.

Brazylijczyk przeszedł do Barcelony z Liverpoolu w zimowym oknie transferowym sezonu 2017/18. Łącznie rozegrał 76 spotkań, w których zdobył 21 bramek (13 w LaLidze, pięć w Pucharze Króla i trzy w Lidze Mistrzów) i zaliczył 11 asyst.

Wraz z drużyną dwukrotnie wygrywał rozgrywki ligowe, a ponadto w sezonie 2017/18 zwyciężył w Pucharze Króla, a w sezonie 2018/19 w Superpucharze Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba nie dało się więcej z tego wycisnąć. Ludzie chyba nie widzą tego, że Barcelona robi czasem transfery "gwiazd", które następnie nie radzą sobie z presją w klubie, bądź ze swoją psychiką. Valverde jest winien wiele i bym go wywalił, ale Coutinho był tak przedstawiany, że nawet gdyby nasz wfista wystawiał go na lewej obronie to jego umiejętności powinny być częściej widoczne, a on jedyne co umiał to nic nie umiał. Iniesta też narzekał na grę na lewym skrzydle jednak jak dochodziło do podania bądź sytuacji 1 vs x to często widzieliśmy magię. A Dembele tez sobie u nas nie radzi, jednak jak na moje, gdy nie miał kontuzji to był parokrotnie bardziej użyteczny niż Cou. Przynajmniej człowiek miał nadzieję "może następnym razem" a w przypadku Filipka było "zawsze spierd....". Pensja odeszła, jeśli jest z niego taki grajek to niech się odbuduje w Bayernie a kupiec się znajdzie na bank. Swoją drogą czy Bale nie był przymierzany do Bayernu? Może to szach mat Bartka :).
« Powrót do wszystkich komentarzy