Oficjalnie: Porozumienie ws. wypożyczenia Philippe Coutinho do Bayernu Monachium

Ela Rudnicka

19 sierpnia 2019, 10:17

FCBarcelona.es

155 komentarzy

Jak podaje oficjalna strona internetowa klubu, FC Barcelona i Bayern Monachium doszły do porozumienia ws. wypożyczenia Philippe Coutinho na sezon 2019/20.

Niemiecki klub zapłaci Barcelonie 8,5 miliona euro i pokryje pensję piłkarza. Porozumienie przewiduje również opcję wykupu zawodnika przez Bayern za 120 milionów euro.

Klub dziękuje piłkarzowi za oddanie i poświęcenie drużynie oraz życzy powodzenia w kolejnym etapie piłkarskiej kariery.

Brazylijczyk przeszedł do Barcelony z Liverpoolu w zimowym oknie transferowym sezonu 2017/18. Łącznie rozegrał 76 spotkań, w których zdobył 21 bramek (13 w LaLidze, pięć w Pucharze Króla i trzy w Lidze Mistrzów) i zaliczył 11 asyst.

Wraz z drużyną dwukrotnie wygrywał rozgrywki ligowe, a ponadto w sezonie 2017/18 zwyciężył w Pucharze Króla, a w sezonie 2018/19 w Superpucharze Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A w komentarzach ciąg dalszy głaskania Coutinho po główce, że to nie jego wina. Gość chodził po boisku obrażony na cały świat, notował stratę za stratą, podawał fatalnie (co ma do tego pozycja, na której był wystawiany że tak często tracił piłę i się potykał?) i do tego nie potrafił cieszyć się z gry. Za jego tragiczną dyspozycję jest odpowiedzialny on i tylko on sam. Odpowiedzialność - warto pamiętać by nie obarczać nią innych a samego siebie. Zapomnieć o gościu i tyle.

@Sapos93 Dokładnie tak. Koleś za taką kasę powinien z miejsca rządzić i tyle. Najdroższy transfer w klubie pffff. Widać przed kupnem za taką kase trzeba jeszcze prześwietlać czy gracz jest mocny psychicznie - Cou ewidentnie na tym polu nie dał rady.

@Sapos93 dokładnie jak Dembele ale wiem, "odpali"

@socha chyba konsole

@Skila_nie_kupisz to była ironia nawiązująca do piszących tu dwa lata że odpali typie.

@socha Porównaj sobie wiek Dembele i Coutinho, tak samo ich pensje, a nawet atmosferę transferów. Coutinho miał być z miejsca podstawowym zawodnikiem. Dembele od początku wiązał się z ryzykiem czy się sprawdzi, tak naprawdę zagrał dwa sezony w "poważnej" piłce, o ile za taką uznamy grę w Rennes i BVB, nie zdążył nawet wbić się na dobre do reprezentacji Francji. BVB ugrało ile mogło na tym transferze i Barcelona w sposób oczywisty przepłaciła, chyba nikt nie ma wątpliwości. Cou przychodził jednak jako jeden z liderów Liverpoolu, ktoś kto miał "nakryć czapką Neymara", sprawić, że nikt nie będzie po Neymarze tęsknił, a my nie będziemy po roku znowu musieli czytać ploteczek o tym czy się Barcy uda przeprowadzić transfer-"niemożliwy". Nie jest więc chyba dziwne, że zdecydowanie więcej kibice wymagali od filaru jednej z najsilniejszych drużyn świata (i jednej z najsilniejszych reprezentacji świata). ;)

@Souldier w miejsce Neymara sprowadzali Dembele a Cou w miejsce iniesty o czym sam bartomeu mówił ale rzeczywistość była inna a sam Dembele też powinien być na wylocie bo słynne "odpali" już trwa 2lata a kosztował ponad 100baniek
« Powrót do wszystkich komentarzy