Sport: Arturo Vidal nie jest zainteresowany ofertami z innych klubów

Ela Rudnicka

18 sierpnia 2019, 21:15

Sport

18 komentarzy

Jak podaje Sport, Arturo Vidal świetnie czuje się w Barcelonie i nie zamierza w najbliższej przyszłości zmieniać klubu. Najpoważniejszym kandydatem do pozyskania Chilijczyka wydawał się Inter Mediolan.

Inter przez całe lato wykazywał zainteresowanie sprowadzeniem gracza. Włoski klub rozpoczyna nowy projekt sportowy, na którego czele stanął Antonio Conte, który doskonale zna pomocnika z Juventusu.

Przedstawiciele klubu próbowali przekonać do transferu reprezentanta Vidala Fernando Felicevicha już przed rozpoczęciem Copa América. Włosi kontaktowali się jeszcze ponownie z Argentyńczykiem niedawno, po tym jak dowiedzieli się, że Barcelona jest skłonna sprzedać go za 20 milionów euro.

Jak podaje Sport, odpowiedź Vidala była jednak zdecydowanie negatywna. Chilijczyk, tak jak wcześniej, zapewnił, że w Barcelonie czuje się świetnie i nie ma zamiaru opuszczać klubu. Nakazał również swojemu reprezentantowi, żeby nie wysłuchiwał za niego żadnych ofert, włączając te Interu. Temat wydaje się więc zamknięty, przynajmniej w tym oknie transferowym.

Ważna wydaje się również opinia Ernesto Valverde nt. zawodnika. Szkoleniowiec bardzo ceni piłkarza, zwłaszcza że nie ma innego gracza o podobnym do niego profilu. Tak jak w ubiegłym sezonie planuje dawać mu ważne minuty. Chilijczyk dołączył do Barcelony po długiej kontuzji i początkowo sporo kosztował go powrót do gry, stopniowo odzyskiwał jednak formę i zdobywał możliwości meczowych występów.

W Dumie Katalonii pozostaje jednak siedmiu pomocników, co oznacza, że któryś z nich może opuścić klub. Nie będzie to raczej Arturo Vidal, a klub ma w dalszym ciągu rozważać sprzedaż Ivana Rakiticia. Chorwat jest sporo wart, a w składzie są zawodnicy o podobnym do niego profilu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może warto zostawić jedynego walczaka w tej drużynie...

Jedyny nasz zawodnik z pazurem i "krwią" na rękach :) Niesamowity walczak, Arturo nie do ruszenia :D

To jest nasz dzik, jego nie wolno ruszać, chyba nikt z naszych gwiazdek nie ma tyle, ochoty do gry, co on i nie ważne, z kim gramy on jest zawsze na maksa skoncentrowany, pomimo tego że kartki go lubią haha

Jak zaakceptuje rolę zmiennika do rotacji bo na niektórych rywali w LL jest jak znalazł to niech zostanie ale jak powtórzą się wygłupy jak na początku to w zimie trzeba go będzie pożegnać. Choć muszę przyznać że to absolutnie nie jest piłkarz z mojej bajki.

Trzeba oddac Rakitica, a jak się nie uda to Alenię. Z całym szacunkiem do niego, ale zdrowy Rafinha bije go na głowę w każdym aspekcie gry.

Czyli mamy dwie wiadomosci- dobrą i złą
Dobra: Mascherano v2 zostaje
Złą: "Barcelona skłonna jest sprzedać go za 20 mln"
To jest żenada, mimo wieku gdybyśmy chcieli go sprzedać, to powinniśmy wołać 50 i zejść max do 35

Taki kogut jest nam potrzebny.

Inter wyrwał innego chilijczyka - Alexisa. Z drugiej strony to przydałby się nam drugi taki walczak na ławkę.

Rafinha Rakitič Dembele ich sprzedać a środek De Jong Vidal Arthur MSN atak .

Każdemu dobrze w tym domu spokojnej starości

Nie oddałbym za żadne skarby. Zmiennik doskonały, który na boisko wyjdzie tak samo zmotywowany w meczu z ogórkiem o pietruszkę jak i w klasyku na kwadrans żeby przeorać jakiegoś pajaca z Realu. W dodatku wielka klasa piłkarska i doświadczenie.