Jordi Cruyff: Stawiam na Neymara i popieram jego powrót do Barcelony

Radek Koc

18 sierpnia 2019, 22:00

El Pais

45 komentarzy

Jordi Cruyff opublikował artykuł w hiszpańskim dzienniku El País, w którym zajął stanowisko w sprawie ewentualnego powrotu Neymara do Barcelony. Cruyff przeanalizował całą sytuację i podał swoje argumenty.

- Zawsze popieram powroty albo transfery piłkarzy, którzy odznaczają się wyjątkową jakością piłkarską. Neymar to oczywisty przypadek zawodnika, który jest w stanie robić różnicę. Jest wielu utalentowanych graczy, ale Neymar jest jednym z pięciu na świecie, którzy są najbardziej wyjątkowi. Kiedy otrzymuje piłkę, to wiesz, że wydarzy się coś niezwykłego. Gracz zdolny do robienia różnicy na najwyższym poziomie może przesądzić o zdobyciu tytułu. 

- Rozumiem reakcję kibiców, których zabolał moment i sposób odejścia Brazylijczyka z klubu. Wielkość człowieka polega jednak na tym, aby zrozumieć, że ktoś inny może popełnić błąd. Jest zrozumiałe, że można nie chcieć przebaczyć piłkarzowi podjęcia decyzji o zostawieniu klubu, ponieważ w tym sporcie bardzo dużą rolę odgrywają emocje i uczucia. Ja jestem jednak zwolennikiem drugich szans. To również kwestia praktyczna. Jeśli trzeba wybierać między Neymarem, a innym zawodnikiem z zewnątrz, to ryzyko jest mniejsze. W przypadku Brazylijczyka klub otrzymuje pewną gwarancję. Neymar zna już klub, wymagania, presję, środowisko, sposób gry i szatnię, która chce go przyjąć z otwartymi ramionami. 

- Kto nie chce mieć najlepszych w swojej ekipie? Neymar to jeden z tych graczy, którzy podnoszą kibiców z krzesełek. Fakt, że ostatni sezon był dla niego nieudany, może być tylko dodatkowym czynnikiem motywacyjnym. Dołączyłby do Barcelony wdzięczny i chętny, aby dać z siebie wszystko. Pamiętam, kiedy mój ojciec mówił, że nie można zmieścić dwóch kogutów w jednym kurniku. W tym przypadku byłoby ich nawet więcej. Neymar udowodnił jednak już wcześniej, że problem zbyt dużych ego nie istnieje. Neymar przyjął właściwą postawę i uszanował hierarchię, która istniała już wcześniej. Rozważając na chłodno wszystkie aspekty, przeważa potrzeba patrzenia w przyszłość i zbudowania silnej drużyny już teraz. Nie zapominajmy również o przekazie wysłanym przez klub. Barcelona zostałaby odebrana jako klub, który jest zdolny do zapomnienia o negatywnych rzeczach. W mojej opinii to bardzo pozytywne. 

- Liga hiszpańska również zyskałaby na takim transferze. Premier League przyciąga gwiazdy, a włoskie kluby mają przewagą, jeśli chodzi o rozliczenia podatkowe, i ponownie włączyły się do rywalizacji. Hiszpania musi utrzymać swój poziom. Taki transfer będzie trudny od strony fiskalnej, ale liga hiszpańska musi wykorzystać swoją atrakcyjność i ściągać najważniejszych piłkarzy. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na szczęście w sprawie Neymara klub będzie się kierował aspektami sportowymi i pokaże, ze w przeciwieństwie do większości kibiców nie kieruje się zawiścią podajac rękę piłkarzowi, który ewidentnie w którymś momencie się pogubił...

Jaka druga szansa. Nie chodzi o to że odszedł tylko jak to zrobił. Opluł klub i kibiców i teraz to samo robi w stosunki do PSG. Nic się nie nauczył.

Wolę mbappe niż neymar

Neymar to crack i jest nam potrzebny.
Dembele to nie ten poziom. Straciłem co do niego resztki nadziei.

powiedzial dokladnie to co siedzialo we mnie od dawna ale nie potrafilem tego okreslic slowami "jestem zwolennikiem drugich szans"

Bardziej cenilem jego ojca.
Nie dla gwiazdki, wybral hajs to ma.

No to teraz czekamy aż Połowa osób na tej stronie zmieni zdanie że jednak oni też byli za powrotem Neymara :D Cruyff mega gość

"Wielkość człowieka polega jednak na tym, aby zrozumieć, że ktoś inny może popełnić błąd."

Jak widać na fcbarca.com nie brakuje "małych" ludzi... ;)

wisi mi sposób odejscia neymara , natomiast boli mnie to że od czasu ronaldinho neymar był jedynym gościem który ogarniał na lewym skrzydle a MSN był najlepszym atakiem w historii barcy ani dembele ani coutinho nie dają rady mimo wydanych kwot jestem w stanie zapomnieć cyrki neymara jeżeli wróci i pokaże wkońcu odpowiednią jakośc bo jest już w tym wieku że albo to zrobi i naprawde coś osiągnie w tym sporcie albo wiecznie bedzie kojarzony ze skandalami poza boiskiem

Wydaje się jednak, że PSG nie puści Neymara, dziś bez niego byli bezradni. A ulubieniec wielu tutaj Mbappe - uważany za lepszego, nie istniał. Bez Neymara potyka się o własne nogi. Można kogoś nie lubić, lub lubić, ale oceniać sportowca należy obiektywnie, bez emocji.

A ja stawiam na Tolka Banana.

Ojciec się w grobie przewraca...

No i fajnie podejrzewam że w najbliższych dniach poznamy jeszcze wiele opinii czy pan Neymar łaskawie wróci i uratuje ten podobno tonący okręt, wręcz nie mogę się doczekać aż znów będzie całował herb śliny mu nie brakuje.
Czekam z niecierpliwością na opinię Mateo Messiego ja trzymam z wulgarnym Bułgarem.

ZnaFcy fcbarca i LaRambla wiedzą lepiej Jordi!

Więcej!

ZnaFcy LaRambla są wieszczami i widzą wszystko!

Jo wom godom! Oni wiedza wszystko!

Zdecydowanie bardziej ceniłem zdanie Johana Cruyffa aniżeli Jordiego. Ma prawo do takiej opinii chociaż moim zdaniem problem z Neymarem nie dotyczy aspektu sportowego, a bardziej mentalnego i zdrowotnego.

Ten temat chyba nigdy się nie skończy. Neymar zostanie w PSG to będzie wałkowane dalej już pod kątem kolejnych okienek transferowych :/

Kupmy kolejną 10 po co nam Neymar

To jest jego opinia, szanuję ją chociaż się nie zgadzam i wydaję mi się, że jego ojciec miałby inne zdanie na ten temat, bo już był sceptycznie nastawiony jak Neymar do nas przychodził. Szkoda, że jego opinii nie możemy poznać.

Jordi Cruyff : "Wielkość człowieka polega jednak na tym, aby zrozumieć, że ktoś inny może popełnić błąd. Ja jestem jednak zwolennikiem drugich szans" Ja też brachu #NeymarBack

no i prawidłowo! #neymarin

@Jordi Cruyff ale zaraz będziesz tu miał hejt ;p