La Vanguardia: Barcelonismo podzielone niemal równo na pół w sprawie transferu Neymara

Łukasz Lewtak

18 sierpnia 2019, 15:00

La Vanguardia

56 komentarzy

Kataloński dziennik La Vanguardia przeprowadził wśród swoich czytelników ankietę, w której zapytał, czy Barcelona powinna sprowadzić Neymara w obecnym okienku transferowym. Wyniki sondy pokazują, że w tej sprawie barcelonismo jest podzielone niemal równo na pół.

W ankiecie wzięło udział blisko 50 tysięcy osób. 50,1% (24 943) głosujących uważa, że Barcelona powinna sprowadzić Neymara, ale przeciwnego zdania jest 49,9% (24 842). To pokazuje, że w jednych Neymar nadal budzi pozytywne emocje, ale inni nie mogą zapomnieć Brazylijczykowi odejścia do PSG i konfliktu z Barçą o premię za przedłużenie kontraktu. Konfliktu, który być może znajdzie swój finał na sali sądowej.

Kibice są bardzo podzieleni w sprawie Neymara, natomiast, jak donosi La Vanguardia, piłkarze Barcelony przyjęliby Brazylijczyka z otwartymi ramionami. Ney ma w szatni na Camp Nou starych znajomych, takich jak Leo Messi czy Luis Suárez. Do powrotu Brazylijczyka aż tak entuzjastycznie nie jest raczej nastawiony Jordi Alba, który po meczu z Athletikiem powiedział: "ten temat jest już trochę męczący. Trzeba poczekać do końca okienka. Ta decyzja należy do klubu. Poczekamy, ponieważ codziennie mówi się wiele rzeczy".

La Vanguardia zapewnia, że z dala od świateł reflektorów toczą się negocjacje pomiędzy PSG i Barceloną, które wymieniają się propozycjami. Na rozwój wypadków czeka przyczajony Real Madryt.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ok, połowa kibiców da sobie napluć w mordę i będzie udawać, że deszcz pada. Spoko.

@filon Dokładnie. Jak widzę komentarze, że on szukał lepszej drogi jak każdy Kowalski co woli pracować za 4000 niż za 2000, że to jest normalne w sytuacji każdego człowieka to rzygać mi się chcę. Że ogrom kibiców Barcy nie widziało tu jego śmiania się z klubu, jak odchodził, jak widział, że po wpłaceniu klauzuli mamy gó... do gadania. A teraz on tak kocha Barcę, tak tęskni, tak chcę wrócić. A my zapłaćmy te 250 $ i jak najszybciej go sprowadźmy......... Dla mnie powinna być brama zamknięta do końca kariery!!!!!!!!!!!

@kicak261 ciężko jest podjąć decyzję w tej sprawie bo aspekty czysto piłkarskie za nim przemawiają ale poza boiskowe nie. Ja byłbym skłonny zapomnieć o jego zachowaniu jesli: przejdzie do Barcy za rozsądne pieniądze. Nie ma mowy o 200mln. Max to 100mln i np rakitic. Jeżeli nie chcą to trudno, grajcie sobie z nim dalej. A najlepiej jeszcze 50mln i 50mln w zmiennych jeśli rozegra XX męczy bo jak się okaże, że kontuzjs jest dość poważna to przynajmniej nie wypłacimy zkoennych. Druga sprawa to ney ma się pogodzić z ławka jeśli będzie grał gorzej niż grizmann czy dembele. Prosty układ: grasz słabo, machasz rękami zamiast grasz to ławka i tyle. Do gry wchodzi lepszy. Jak grał wcześniej w Barcy to jest status był na poziomie suareza, poniżej Messiego. Obecnie powinien być traktowany jak junior: jeżeli jesteś lepszy grasz, jeśli nie to ławka

@Miroo Jestem jak najbardziej za za tym co piszesz. tylko zarząd tak go musi ściągnąć, że najlepiej dać Cou, Dembele plus 150 mln. Takie debilne podejście niestety.

@kicak261 No Cou to już na pewno nie damy :)
« Powrót do wszystkich komentarzy