Thomas Tuchel: Neymar cały czas jest moim zawodnikiem, drużyna z nim w składzie jest silniejsza

Ela Rudnicka

17 sierpnia 2019, 20:00

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Ewentualne przejście Neymara do innego klubu było jednym z głównych tematów konferencji prasowej Thomasa Tuchela zorganizowanej przed meczem PSG ze Stade Rennais. Niemiecki trener cały czas nie wyklucza odejścia Brazylijczyka, ale z jego słów wyczytać można, że możliwe jest również jego pozostanie w klubie.

- Neymar jest moim zawodnikiem. Kiedy myślę o silnej drużynie, on z pewnością w niej jest, w dobrym humorze, z agresją i szybkością w grze, z dryblingiem, całkowicie przygotowany fizycznie do gry. Silniejsze PSG ma w składzie Neya, nie zadecydowano jeszcze o jego odejściu, nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Nie zabrakło również pytań o relacje Brazylijczyka z kibicami, głównie w odniesieniu do wydarzeń, które miały miesce w ubiegłym tygodniu. - Nie rozmawiałem z nim o tym. Jest bardzo wrażliwy, jestem pewien, że zdaje sobie sprawę z tego, że może być ciężko przekonać kibiców do tego, że dalej tutaj jest i da z siebie wszystko, to dla niego wyzwanie. Musimy zrobić to razem, zawsze będę go chronił. Musi wrócić do gry na jego najwyższym poziomie, zwiększyć intensywność. To wszystko przyjdzie. Kiedy dołączy do drużyny, liczę na to, że będzie agresywny i będzie w stanie rozegrać 90 minut. To wyzwanie i powtarzam – silne PSG ma w składzie Neymara.

Tuchel przypomniał, że letnie okienko transferowe jest otwarte do 2 września i zapewnił o dobrym kontakcie z napastnikiem. – Moje relacje z nim się nie zmieniły. To wszystko sprawy pomiędzy nim a klubem. Jeśli nic się nie wydarzy, zostanie z nami, jego kontrakt jest ważny jeszcze przez trzy lata.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I dobrze niech siedzi u Araba. Po pierwsze odszedł tylnymi drzwiami z klubu, pozwał Barce do sądu i UEFA. A po drugie to już nie jest ten sam Ney co był u nas kontuzja za kontuzją łapie a i z głową coraz słabiej. Jeszcze na domiar złego pazerny ojciec czuwa nad nim.

@masik86 niby tak ale po wczorajszym meczu , stwierdzam i myślę że byłby potrzebny.

@davidoss84 niby do czego??

@kamillek88 Np. żeby zrobić przewagę, jakimś błyskotliwym dryblingiem, bo ulubieniec Dembele przewraca sie o własne nogi.
« Powrót do wszystkich komentarzy