Barcelona nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich meczów, w których nie zagrał Sergio Busquets

Ela Rudnicka

17 sierpnia 2019, 16:45

Sport

56 komentarzy

Sergio Busquets jest jednym z kluczowych zawodników Barcelony. Statystyki zgromadzone przez Opta pokazują, że podopieczni Valverde nie wygrali pięciu spotkań, w których na placu gry nie pojawił się ten pomocnik.

We wczorajszym spotkaniu szkoleniowiec Dumy Katalonii nie zdecydował się dać Busquetsowi miejsca w składzie. Zamiast niego pełne 90 minut rozegrał nowy nabytek klubu Frenkie de Jong. Holender w pierwszej połowie był cały czas kryty przez Raúla Garcíę. Oprócz niego w drugiej linii zagrali jeszcze Sergi Roberto i Carles Aleñá. Jak wiemy, spotkanie zakończyło się jednak porażką.

Jak analizuje Sport, Barcelona już wcześniej przegrała cztery spotkania, w których na placu gry nie pojawił się Busquets. W ubiegłym sezonie Dumie Katalonii nie powiodło się w trzech takich meczach. W 36. kolejce Busiego zabrakło z powodu otrzymanych przez niego kartek, a Barcelona musiała uznać wyższość Celty Vigo. Z tego samego powodu Hiszpan nie wystąpił w 22. kolejce, kiedy podopieczni Valverde zremisowali z Valencią. Remisem zakończył się również mecz z Huescą, w 32. kolejce. Wtedy szkoleniowiec postanowił dać pomocnikowi odpocząć. Wcześniej w sezonie 2017/18 Busquets nie zagrał w 33. kolejce z powodu kontuzji, a spotkanie z Celtą zakończyło się remisem.

Wcześniej kontuzjowany Hiszpan nie zagrał w 29., 30. i 31. kolejce. Dwa z tych meczów Barcelona wygrała, a jeden zakończył się remisem. W 18. kolejce Duma Katalonii bez pomocnika w składzie pokonała Levante 3:0. Sport podreśla również, że Barça przegrała tylko dwa z 40 ligowych spotkań, w których Busi wszedł na boisko z ławki rezerwowych. 33 spotkania zakończyły się zwycięstwem, a pięć remisem.