Gerard Piqué: Nie byliśmy sobą, ta porażka dobrze nam zrobi

Ela Rudnicka

16 sierpnia 2019, 23:32

AS

15 komentarzy

Gerard Piqué wypowiedział się nt. porażki 0:1 z Athletikiem w pierwszym meczu sezonu 2019/20.

Mecz: Na San Mamés zawsze trudno się gra, dziś rywale pokazali nam nasze miejsce. Nie byliśmy sobą, od samego początku bardzo na nas naciskali, fizycznie również byli lepsi, chociaż w drugiej połowie prezentowali się już gorzej pod tym względem. Wynik nie ma dużego znaczenia, przegraliśmy, ale myślę, że ta porażka dobrze nam zrobi. Lepiej przegrać teraz niż na koniec sezonu. Taka rywalizacja pokazuje, gdzie jest twoje miejsce, jeśli nie grasz dobrze, tak się to kończy.

Przyczyny porażki: Dopiero skończył się okres przygotowawczy, mamy nowych zawodników… Czasami przygotowujesz się do meczu w określony sposób, a później okazuje się, że wszystko toczy się inaczej, niż oczekiwałeś. W pierwszej połowie okazję mieli Williams i Luis, który trafił w słupek. Graliśmy więcej na naszej połowie, ale tego można się spodziewać po San Mamés. Po przerwie graliśmy więcej na ich połowie, ale szczegóły często decydują o porażce.

rozumiem że Athletic nie mieli okresu przygotowawczego

@cordoba Wyglądało to, jakby jeszcze nie skończyli przygotowań do sezonu. A takie gole, tylko na treningach.

@cordoba a ilu nowych piłkarzy dołączyło do Athletic w stosunku do poprzedniego sezonu. U nas praktycznie nowy środek pomocy i Griezmann

@ksobi Wiesz co?Oni zamiast przyjąć na klatę że przegrali mecz będą teraz szukać wymówek.Jak problemem jest dla nich zgranie z nowymi zawodnikami to mogli nikogo nie sprowadzać jak Athletic.A nie teraz płakać w mediach-dosłownie wstyd i pośmiewisko.

@cordoba Można i tak. A można też nie wpadać w panikę po 1 meczu. Wyluzuj, sezon jest długi czas na oceny przyjdzie