Iker Muniain: Uważam, że Athletic jest gotowy na rywalizację z Barceloną

Dariusz Maruszczak

14 sierpnia 2019, 20:45

Mundo Deportivo

4 komentarze

W wywiadzie dla Radio Euskadi nowy kapitan Athleticu Iker Muniain wypowiedział się na temat jutrzejszego meczu z Barceloną.

– Na taki mecz wszyscy czekają z wielkimi nadziejami. Drużynę oceniam wysoko, jest bardzo mocna, a nastroje też są świetne. Mieliśmy bardzo dobry presezon. Wszystkie mecze, które rozegraliśmy, były na odpowiednim poziomie. Doskonale, że rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu z trenerem, który w poprzedniej kampanii przejął zespół w trakcie rozgrywek, że mogliśmy z nim pracować od samego początku. Uważam, że drużyna jest gotowa na rywalizację z Barceloną – powiedział Muniain.

W piątkowym spotkaniu może nie zagrać Leo Messi, ale piłkarz Athleticu woli skupić się na swoim zespole. – Wszyscy wiemy, jakie znaczenie ma Messi, który jest najlepszym piłkarzem na świecie. Nie wiemy, czy zagra, ale też nie jest to sprawa, którą się martwimy. Wolimy przejmować się sobą niż rywalami. Będziemy realizować plan, który przekaże nam trener, niezależnie od tego, czy Messi wybiegnie na boisko. Postaramy się zdobyć trzy punkty przed naszą publicznością. Z pewnością będzie wspaniała atmosfera.

Muniain został zapytany, jaki plan ma Athletic na mecz z Barceloną. – Musimy zagrać to, co drużyna pokazała już w drugiej części poprzedniego sezonu, co sprawiło, że zdobyliśmy dużą liczbę punktów. Musimy spisywać się tak jak w presezonie. Grać zespołowo, być silni, solidni i zorganizowani, co wychodzi nam bardzo dobrze. Rywale muszą się natrudzić, żeby nas pokonać. Musimy dobrze rozgrywać piłkę, starać się znaleźć wolne miejsce na boisku, które zostawią przeciwnicy, i postarać się wykorzystać nasze szanse. Ponadto trener udzieli nam instrukcji.

– Dla drużyn takich jak Barça, mających wielkie gwiazdy, nie ma znaczenia, czy zmierzą się z nami w pierwszej czy dwudziestej kolejce. Barcelona będzie bardzo wymagającym rywalem, dlatego musimy być przygotowani do tej rywalizacji – dodał kapitan Athleticu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Początek końca EV

@michaleu pod warunkiem że gra de De Jong w środku. Musi ktoś grać im te piłki xd

Powodzenia Iker. Oby kontuzje Cię omijały!

Nawet jak Messi nie zagra to świetnie wygląda atak Barcelony z Griezmanem