Juan Miranda i Oriol Busquets wciąż nie zostali wypożyczeni przez Barcelonę

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2019, 21:30

Mundo Deportivo

14 komentarzy

Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona stopniowo przeprowadza operację związaną z odejściem piłkarzy z drużyny rezerw, ale w przypadku Juana Mirandy i Oriola Busquetsa rozmowy stanęły w miejscu.

W obu przypadkach Barça liczy na wypożyczenia i obaj zawodnicy mogliby odejść do Utrechtu, z którym kataloński klub ma podpisaną umowę o współpracy. Taka operacja byłaby najprostsza dla wszystkich, a piłkarze mieliby możliwość częstych występów. Miranda i Busquets otrzymali jednak również inne interesujące propozycje. Zawarte są w nich bonusy dla graczy i odszkodowania dla Barcelony na wypadek rozegrania przez nich zbyt małej liczby spotkań. Na zawieranie tego drugiego zapisu nalega kataloński klub, aby młodzi piłkarze mogli dalej się rozwijać.

Oriol Busquets patrzy przychylnie na możliwość trafienia do Utrechtu, ale ma oprócz tego oferty z drużyn Bundesligi: Fortuny Dusseldorf i Borussii Mönchengladbach. Ostatnio do grona zainteresowanych dołączyło również PSV Eindhoven, ale ta opcja jest dopiero w fazie początkowej i nie wiadomo, jak się rozwinie.

Jeżeli chodzi o Mirandę, to jego sytuację wciąż śledzą te same kluby. Juventus chciał go wykupić za znacznie mniejszą kwotę, niż wymagała Barcelona, więc zainteresowanie mistrzów Włoch osłabło. Mimo to lewy obrońca wciąż chce rozwijać się w ramach wypożyczenia, zwłaszcza po kupnie przez Blaugranę Juniora Firpo. Oprócz wspomnianej opcji holenderskiej Miranda mógłby też trafić do Olympique’u Marsylia, Schalke, Borussii Mönchengladbach, Mallorki, Granady czy Betisu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla Mirandy Schalke byłoby idealną opcją! Mają tylko asa w postaci Oczipki, a nie wiem jak Wagner, ale od kilku lat Schalke gra wahadłami.
Jeśli tam nie miał by 1 składu, to nic już nie będzie z tej mąki.

Znając naszych "fachowców" od transferów to chłopcy następny sezon spędzą w rezerwach.