Cristiano Ronaldo: Leo Messi to wspaniały piłkarz, ludzie nigdy o nim nie zapomną

Ela Rudnicka

13 sierpnia 2019, 13:30

Sport

105 komentarzy

Cristiano Ronaldo w dokumencie "The Making Of" przygotowywanym przez platformę DAZN wypowiedział się m.in. nt. Leo Messiego.

Różnice między nim a Leo Messim: Różnica polega na tym, że ja grałem w różnych klubach i wygrywałem z nimi Ligę Mistrzów. Sześć razy z rzędu byłem najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Nie ma wielu piłkarzy, którzy mieliby pięć tytułów Ligi Mistrzów, dlatego też myślę, że identyfikuję się z tymi rozgrywkami.

Leo Messi: To wspaniały zawodnik, będzie zapamiętany nie tylko przez zdobyte przez niego Złote Piłki, ale przez to, że zawsze, rok po roku, jest jednym z najlepszych, tak samo jak ja.

Zidane: Sprawił, że poczułem się wyjątkowy. Nie zmienił sposobu mojej gry. Pozostałem tym samym zawodnikiem. Oczywiście bardzo mi pomógł. Szanowałem go jako osobę, a kiedy został moim trenerem, poznałem go lepiej i polubiłem go jeszcze bardziej. Za to, jaki jest, jak się wypowiada i jak mnie traktował.

Forma: Dużo kosztuje utrzymanie odpowiedniego poziomu i bycie na szczycie. Moje atletyczne i smukłe ciało nie spadło z nieba. Mówię to w żartach, ale jest w tym trochę prawdy. Za tymi tytułami kryje się dużo pracy. Pracuję najpierw po to, żeby wygrywać z drużyną, co później pomaga w zdobywaniu nagród indywidualnych. Wstaję rano, żeby trenować i coś osiągnąć, a nie tylko po to, żeby zarobić pieniądze. Ich akurat mi nie brakuje, dzięki Bogu. Chcę wywalczyć sobie miejsce w historii futbolu, wygrywać jeszcze więcej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak zwykle gada tylko o LM , a ile razy był królem strzelców LL ??

@Cwaniak4 no tak się składa że w okresie kiedy obaj grali w ll to Cristiano był 3 razy królem strzelców a Leo 4 czyli różnicy zbyt wielkiej nie ma poza tym ,grał dla białych od 2009 r w 292 meczach i strzelił 311 goli czyli statystyka 1,06 gola na mecz natomiast Leo gra w pierwszej drużynie od 2005 roku rozegrał 452 mecze i strzelił 419 goli Co daje 0.92 gola na mecz. To sucha statystyka i dotyczy tylko ll bo patrząc globalnie na wszystkie mecze Krystyny we wszystkich ligach jego statystyka znacząco spada , ale z drugiej strony Leo nigdy nie grał w innych ligach , gdzie mógł by sobie tak dobrze nie radzić. Pozdrawiam

@Cwaniak4 kolega wyżej podsumował twój głupi komentarz

@Cobra303 nie bardziej niż twój

@Unkas Powiedział ten co napisał najbardziej sensowny komentarz jaki dzisiaj widziałem. Chciałeś być śmieszny kolego ale ci nie wyszło

@pakman Statystyka goli na mecz nie ma tu żadnego znaczenia, bo Messi sporo meczów nabił jako 16/17/18 letni dzieciak, który albo często wchodził z ławki albo nawet jak grał w 1 składzie to zwyczajnie nie od niego zależało w głównej mierze strzelanie bramek. Ronaldo natomiast przyszedł do Realu jako gwiazda, która natychmiast była za to odpowiedzialna. Jak jesteś taki cwany to policz tą statystykę Messiemu ALE OD MOMENTU PRZYJŚCIA RONALDO DO REALU.

A Leo w innych ligach by sobie radził lepiej, ponieważ każda inna liga od hiszpańskiej - jest ligą gorszą. La Liga jest najlepszą ligą na świecie, więc to logiczne że Messi jako najlepszy zawodnik na świecie nie chce odchodzić do gorszych lig.
« Powrót do wszystkich komentarzy